اماکن و معرفی تور بالی از مشهد

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jzxt75ev’ custom_class=” admin_preview_bg=”]

معرفی جاذبه های گردشگری در تور بالی از مشهد

بالی یکی از مشهورترین مقاصد توریستی در جهان می باشد، چندین سال است که بالی از مجله سفر بین المللی (The International Travel Magazine) به عنوان بهترین جزیره ی جهان جایزه می گیرد. هرچند هنوز مردم زیادی هستند که عمیقا درباره ی منحصر بفرد بودن فرهنگ بالی چیزی نمی دانند. زندگی در بالی همیشه به افسانه ی سنتی تری هیتا کارانا (Tri Hita Karana) یا یک مفهوم سه جانبه بستگی دارد که شامل رابطه ی معنوی بین انسان، خدا و محیط اطرافشان می شود.

[/av_textblock]

[av_codeblock wrapper_element=” wrapper_element_attributes=” codeblock_type=” av_uid=’av-jzxt7tue’ custom_class=”]

[/av_codeblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jzxt7g58′ custom_class=” admin_preview_bg=”]

رشد و پیشرفت سریع گردشگری تاثیر زیادی بر جزیره ی بالی داشته و سنت و سبک زندگی مردم بالی را تحت تاثیر خود قرار داده است. بطور قابل توجهی فرهنگ بالی هنوز همانطور که بوده، بدون تغییر باقی مانده و همراه با جهانی شدن رشد کرده است. این تمدن مردم بالی است که جزیره را نسبت به مقاصد دیگر متفاوت می کند.

جغرافیای بالی

در میان ۱۷۵۰۰ جزیره ی سرتاسر مجمع الجزایر کشور اندونزی، بالی یکی از ۳۳ ایالت جمهوری اندونزی می باشد و این منطقه بزرگترین مملکت جزیره ای در دنیا بوده که از ۲۰۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع زمین در زنجیره ی جزیره ها ساخته شده است و بیش از ۵۰۰,۰۰۰ کیلومتر از سوماترا (Sumatra) تا پاپوآی (Papua) امتداد می یابد و آب های اراضی بیش از 500.000.000 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

جزیره ی بالی که بین جاوا (Java) و لامبوک (Lombok) قرار گرفته، در فاصله ی 8 درجه ای جنوب خط استوا با دریای جاوا به سمت شمال، اقیانوس هند به سمت جنوب واقع شده است. بالی محدوده ی ۵,۶۳۶ کیلومتر مربع یا ۰.۲۹% از اندونزی را پوشش می دهد که طول ۹۰ کیلومتری محور شمال جنوبی و کمتر از ۱۴۰ کیلومتری محور غرب به شرق را تشکیل می دهد

جزیره ی بالی به سه قسمت آبی تقسیم شده است، که شامل دریای شمال بالی حدود ۳۱۶۸ کیلومتر مربع، دریای شرق حدود ۳.۳۵۰ کیلومتر مربع و غرب حدود ۲۹۸۲ کیلومتر مربع می باشد. دریای بالی یک محدوده ی ۹۵۰۰ کیلومتر مربعی را پوشش می دهد.

دریای شمال بالی در کنار خط ساحلی بولِلنگ (Buleleng) جریان می یابد، دریای شرق بالی در کنار خط ساحلی کارانگسم (Karangasem)، کلونگ کونگ (Klungkung)، و گیانیار (Gianyar) جریان دارد، و دریای غرب بالی شامل خط ساحلی بدونگ (Badung)، تابانان (Tabanan) و جمبرانا (Jembrana) می شود.

نقشه برداری

ایالت بالی به ۹ اداره (۸ اداره و یک شهرداری) به همراه پایتخت خودش تقسیم شده است. بوللنگ یک حدود ۲۴% سرزمین بالی را پوشش می دهد. جمبرانا (Jembrana) یک مساحت 84180 کیلومتر مربع یا حدود 14.94%، کارانگسم (Karangasem) حدود 15% سرزمین بالی، بدونگ (Badung)، دنپاسار (Denpasar)، گیانور (Gianvar)، کلونگ کونگ و بنگلی (Bangli) حدود 31% را پوشش می دهد.

نقشه برداری بالی توسط رشته کوهی شکل گرفته است که از غرب تا شرق امتداد یافته و جزیره را به دو بخش تقسیم می کند. بعضی از قله های آتش فشانی فعال هستند و یکی از آن قله ها شامل قله ی آگونگ (Agung) متری که بالاترین راس نسبت به سطح دریا را دارد و قله ی بتور (Batur) متر دارد، می شود.
بخش شمالی دامنه های کوه نسبتا دارای شیب عمیق می باشد و زمین های پست باریکی درکنار مناطق ساحلی ایجاد می کنند. در این حین دامنه های جنوبی بسیار باریک تر هستند، این دامنه ها یک دشت حاصلخیر شکل می دهند که مرکز اصلی فرهنگ مردم بالی می شود.

زیباترین ساحل های سفید شنی بالی

بعضی از زیباترین ساحل های سفید شنی در جنوب بالی قرار دارند، از جمله ساحل سانور (Sanur)، کوتا (Kuta) و نوسا دوا (Nusa Dua). دامنه ی جنوبی نیز محل سکونت چهار دریاچه با نام های دریاچه ی بویان (Lake Buyan)، دریاچه ی تامبلینگان (Lake Tamblingan)، دریاچه ی براتان (Lake Beratan) و دریاچه ی بتور (Lake Batur) می

باشد.

مردم و سبک زندگی بالی

جمعیت بالی که بیش از سه میلیون نفر می باشد در سرتاسر جزیره پخش شده است و شامل آنهایی که در جزیره های کوچکتر مانند نوسا پنیدا (Nusa Penida) زندگی می کنند، نیز می شود. اقلیت بزرگتر مردم بالی هندو (Hindus) هستند، البته شمار زیادی از مردم  غیرهندو نیز وجود دارند که از جزیره های نزدیک مانند جاوا (Java) و لومبوک (Lombok) به آنجا مهاجرت کرده اند.

مناطق ساحلیِ جنوب بالی پرجمعیت ترین مناطق هستند و بیش از ۳۷۰ هزار نفر با شغل های مختلف در پایتخت دنپاسار (Denpasar) زندگی می کنند. کشاورزی یک شیوه ی ابتدایی امرار معاش در زندگی مردم بالی بوده است. در جاهای دیگر ماهی گیری، بازرگانی و استادکاری نیز نسل به نسل مد بوده. با این حال با گسترش سریع گردشگری در چند دهه ی گذشته، جوانان شروع به ایجاد یک شیوه ی جدید در فرهنگ امرار معاش خود کرده اند.

زندگی در بالی زیر نظر مسئولان روستاها بسیار همگانی می باشد. درباره مراسم های معبد، ازدواج، کشاورزی و حتی فستیوال های هنرهای خلاقانه نیز توسط نهاد انجمن محلی به نام “بانجر” (Banjar) تصمیم گرفته می شود. طبیعتا مسئولیت های زندگی روزانه توسط هر دو نهاد بانجر و دولت اداره می شود.
دولت محلی بیشتر مسئول مدارس، کلینیک های بهداشت، بیمارستان ها و جاده ها هستند، و بانجر مسئول تمام جنبه های دیگر زندگی می باشد. یک انجمن دیگر در بانجر به نام “سوباک” (Subak) وجود دارد که نگران تولیدات برنج بوده و سیستم آبیاری پیچیده را سازماندهی می کند. هر خانواده ای که صاحب یک زمین برنج است باید عضو سوباک محلی باشد تا این سازمان تضمین کند که هر عضو سهم منصفانه ی آب خود را دریافت می کند.
یک بانجر به طور متوسط شامل ۵۰ تا ۱۵۰ عضو خانواده است، که صاحب یک حوزه قرارملاقات به نام بیل بنجر (Bale Banjar) هستند، که از آن برای گردهمایی منظم استفاده می شود و همچنین مرکزی برای گروه نوازندگان محلی و گروه های نمایشنامه می باشد

اقتصاد

پر جمعیت ترین منطقه ی جزیره یعنی قسمت جنوبی بالی جایی است که بیشتر شغل ها در آنجا یافت می شود؛ این شغل ها جدا از صنعت کشاورزی اصلیِ منطقه، بیشتر در هتل ها یا صنعت گردشگری هستند. مقیاس های کمتری از تجارت های خانگی نیز در مسیر انجام کار هستند از قبیل نساجی یا پوشاک، صنایع دستی یا سوغاتی ها؛ این امر برای اقتصاد بالی بیش از دویست هزار شغل فراهم می کند و صادرات را حدود ۶,۷% افزایش می دهد (اطلاعات از آگوست ۲۰۰۶- آگوست ۲۰۰۷) که ارزشی حدود ۳۸۰ میلیون دلار آمریکا دارد.

  • از کل درآمدزایی معاوضه و مبادله پول خارج، منسوجات و پوشاک حدود ۲۷,۴% اعانه داده می شود و تولیدات چوبی از جمله تندیس ها، مبلمان و صنایع دستی دیگر ۱۸,۲% بدست می آید. نقره کاری با استخدام ۴۵۰۰ کارمند رتبه ی سوم ۰,۴۱% را به خود اختصاص می دهد. این بخش به طور پیوسته و یکنواخت با هدف باز کاملا گسترده در آمریکا، اروپا و ژاپن  به رشد خود ادامه می دهد.

برنج در کنار سبزیجات، میوه ها، قهوه، مغز نارگیل، وانیل، لوبیا و فلفل ها یک محصول کشاورزی مهم شده است. در این حین ماهی گیری و کشاورزی گیاهان دریایی نیز محصولات مهمی برای بازارهای خارجی هستند. مشاهده ی توانایی مردم بالی در مقابله با عصر جهانی شدن که نیازمند مهارت های حرفه ایست جالب توجه می باشد.

تاریخچه ی جزیره ی بالی

بالی یک زنجیره ی طویل تاریخی از عصر یخبندان (زمان ما قبل تاریخ) تا مدرن، عصر تمدن جهانی دارد. با یک ویژگی پویا که نشان دهنده ی حسن انتخاب و انعطاف پذیری آنجاست، فرهنگ مردم بالی در ابتدا یک آرایش از فرهنگی گویا را منعکس می کند که توسط ارزش های مذهبی، همبستگی و زیبایی شناختی تحت تسلط در آمده است. امروزه این فرهنگ در نتیجه ی مدرن سازی جهانی، همراه با اتخاذ ارزش های خارجی مخصوصا در زمینه های اقتصاد، علوم و تکنولوژی پیشرفت کرده است.

به طور کلی، تاریخچه ی بالی به سه عصر مختلف تقسیم شده که شامل ما قبل تاریخ، عصر هندو-بودایی و فرهنگ مدرن می شود

عصر ما قبل تاریخ در تاریخچه ی بالی

عصر ما قبل تاریخ قدیمی ترین و ساده ترین شیوه ی زندگی را نشان می دهد، این عصر یک عصر شکار و گردآوری مواد غذایی است، که با کشف ابزارهای مختلف و وسیله های شکار بررسی می شود. در عصر بعدی سیستم ساختمان سازی و یک سیستم ارتباطی خاص نیز وجود داشت. تنها مدارکی از وجود و پیشرفت های بیشتر فرهنگ مردم بالی وجود داشتند. فرهنگ مردم بالی آنچنان پیشرفت کرد که امروزه هر کس می تواند یک پیوند عالی بین مذهب ها، سنت و فرهنگ را نشان دهد تا جزئی از شخصیت جامعه ی مردم بالی شود.

جزیره ی بالی ابتدا در سال ۳۰۰۰ اشغال شد که تخمین زده می شود حدود ۲۵۰۰ باشد. اولین ساکنان جزیره ی بالی مهاجرانی از قاره ی آسیا هستند. از این دوره یک ابزار سنگی عتیقه ی تاریخی وجود دارد، که در دستگاه کنترل سوخت روستا واقع در غرب جزیره یافت می شود. زمان ماقبل تاریخ  تقریبا با ورود نوشته های آیین هندو و سانسکریت از هند پایان می یابد.

عصر هندو-بودایی در تاریخچه ی بالی

از آن زمان، فرهنگ مردم بالی بیشتر تحت تاثیر فرهنگ هندی قرار گرفته، که فرایند فرهنگ آموزی فرهنگ هند با فرهنگ بومی بعد از قرن اول بعد از میلاد سرعت یافته است. از آن زمان به بعد، بالیدویپا (Balidwipa) (جزیره ی بالی) شروع به پیدایش در کتیبه های متفاوت شد. در این دوره کم کم توسعه ی سیستم های آبیار سوباک، و شماری سنت های مذهبی و فرهنگی آیین هندو شروع شد.

حدود سال ۱۳۴۳ بعد از میلاد، قلمرو مجاپاهیت (Majapahit) (1293 تا 1500 بعد از میلاد) که براساس جاوا یک قلمرو هندو می باشد، یک قلمرو تابع از جزیره ی بالی تاسیس کرده است. در آن زمان تقریبا تمام مجمع الجزایر تحت اختیار آیین هندو بود. اما با پیدایش اسلام، و طلوع قلمرو اسلامی در مجمع الجزایر همه چیز تغییر کرد (یک دلیل برای فروپاشی مجاپاهیت). این اتفاق زمانی رخ داد که شمار زیادی از نجیب زاده ها، کشیشان، هنرمندان و انجمن های هندوی دیگر به جزیره ی بالی حرکت کرده بودند.

زبان پرتقالی در نزدیک تپه ی کیپ (Cape hill) از بین رفته بود، اما اروپایی هایی که اولین بار بالی را کشف کردند کورنلیس دو هوتمان (Cornelis de Houtman) از هلند در سال 1597 می باشد. هلندی ها از طریق شرکت شرق هند شروع به اشغال اراضی بالی کردند، اما از مردم بالی دوری می جستند.

هلندی ها، اولین اروپایی هایی که به بالی رسیدند

دریانوردان هلندی اولین اروپایی هایی بودند که به بالی رسیدند و در سال ۱۵۹۷ شروع به معرفی فرهنگ غربی کردند، با این وجود آنها تا دهه ی ۱۸۰۰ هیچ جنبه خوش آیندی کشف نکردند.

از منطقه ی شمالی بالی شروع می کنیم؛ حضور هلندی ها از سال ۱۸۴۰ همیشگی شد، این امر اساسا با سیاست های تقسیم امپراطوی یا رقابت های سیاسی شروع شد که موجب دردسر با قانون گذاران مردم بالی شده و سرانجام موجب بی اعتمادی دوجانبه نسبت به همدیگر گردید. حمله ی اصلی هلندی ها از طریق دریا و خشکی با منطقه ی سانور شروع و با منطقه ی دنپاسار همراه شد.

حزب بالی که افراد و اصلحه هایش را از دست داده بود نمی خواستند تجربه ی شرمسار تسلیم شدن را داشته باشند، از اینرو باعث شدند جنگ منجر به مرگ و یا حتی بدتر از آن شود و تمام مردم از جمله مرد و زن و حتی پادشاه نیز در جنگ درگیر شدند. اگرچه هلند به آنها دستور تسلیم شدن داده بود، اما در این حادثه تقریبا ۴۰۰۰ نفر کشته شدند. بعد از آن، دولت مسئول هلند هیچ معنی ای در نفوذهای فرهنگی، مذهبی و خود فرهنگ نداشت، بنابراین آنچه وجود داشت به طور کلی بدون تغییر باقی ماند.

  • حدود سال ۱۸۴۶ هلندی ها با فکر استعمار بازگشتند، و از آنجایی که شمار زیادی از جزیره های اندونزی از دهه ی ۱۷۰۰ تحت کنترل آنها بود، یک پایگاه سیاسی قوی برپا کردند. لشکر نظامی از ساحل شمالی بالی عازم شد. با کمک مردم ساساک (Sasak) اهل لومبوک در سال 1911، تمام قلمرو شاهزادگی مردم بالی تحت کنترل هلندی ها در آمد.

عصر فرهنگی مدرن

در طی جنگ جهانی دوم ژاپن جزیره ی بالی را اشغال کرد، و سپس یک افسر ارتش به نام آی گوستای انگورا رای (I Gusti Ngural Rai) نیروهایی به نام “مبارزان آزادی” شکل داد. با تسلیم شدن ژاپنی ها در ماه آگوست سال 1945 در اقیانوس آرام، هلندی ها سریعا به اندونزی (از جمله بالی) بازگشتند تا قوانین مستعمراتی خود را همانند قبل از جنگ بازتاسیس کنند. این قضیه که بالی اکنون از صلاح های ژاپنی استفاده می کند، برخلاف خواسته ی نیروهای مخالف بود.

  • در بیست نوامبر سال ۱۹۴۰، جنگی در روستای مارگا (Marga)، تابانان (Tabanan)، یعنی در میانه ی بالی رخ داد. سرهنگ 29 ساله به نام آی گوستای انگورا رای ارتشش را از شرق بالی هدایت کرد تا با حمله به ارتش های هلندی که تماما زره پوش بودند، آنها را از بین ببرد. تمام اعضای گردان بالی همه را کشتند، و آن را به عنوان آخرین استقامت ارتش بالی نشان دادند.
  • در سال ۱۹۴۶، هلندی ها جزیره ی بالی را به عنوان یکی از ۱۳ منطقه ی ایالت اندونزی کرده و آن جا را شرق جدید (New east) اعلام کردند که به عنوان یکی از ایالات رقیب با جمهوری اندونزی اعلام و بوسیله سوکارنو (Sukarno) و هتا (Hatta) اداره شد. زمانی که هلندی ها استقلال اندونزی را در 29 دسامبر سال 1949 به رسمیت شناختند، بالی به ایالت متحده ی اندونزی پیوسته شد.  در سال 1950 با ترک هلندی ها، بالی رسما و قانونا تبدیل به یک منطقه ی جمهوری اندونزی گردید.

اندونزی بعد از جنگ جهانی

بعد از جنگ جهانی اول حس ملت پرستی اندونزی کم کم افزایش یافت؛ و نثل جوان در سال ۱۹۲۸ زبان ملی که با نام باهاسا اندونزی (Bahasa Indonesia) شناخته می شود، را به عنوان زبان ملی اعلان کردند. در طی اوج جنگ جهانی دوم، ژاپنی ها به کشور آمدند و هلندی ها را بیرون راندند و حدود سه و نیم سال کشور را به دست گرفتند، بعدها در سال 1945 زمانی که اندونزی استقلال خود را با اولین رئیس جمهورش به نام سوکارنو (Sukarno) اعلام کرد، فرمانروایی ژاپنی ها تمام شد. با این حال در سال 1949 ملت تازه متولد شده تنها توسط جامعه ی بین الملل به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخته شد.

  • فوران آتشفشان قله ی آگونگ (Mount Agung) در سال 1963 اقتصاد مردم را تکان داد و باعث شمار زیادی از فراکوچ های مردم بالی به مناطق دیگر اندونزی شد.

در سال ۱۹۶۵، همراه با شکست در مقابل دولت ملی در جاکارتا، در بالی و بسیاری از مناطق دیگر فرایند براندازی اعضا و هواداری از انجمن کمونیست اندونزی وجود داشت. تخمین زده می شود که در بالی بیش از صد هزار نفر کشته یا مفقود شدند.

آب و هوای بالی

بالی با وجود درخشش خورشید در سرتاسر سال، با دمای هوای دلپذیر روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ درجه ی سلسیوس یا ۹۸ تا ۹۳ درجه ی فارنهایت، دارای یک آب و هوای موسمی گرمسیری می باشد. زمانی که بادهای موسمی غربی بارش های شدید و رطوبت بالا به همراه می آورد، فصل های بارانی از ماه اکتبر تا ماه مارچ شروع می شود. ماه ژوئن تا ماه سپتامبر با رطوبت کمشان به عنوان خشک ترین فصل سال در نظر گرفته می شوند؛ در این ماه در هنگام غروب هوا می تواند نسبتا سرد شود و این زمان بهترین موقع برای فعالیت های خارج از خانه می باشد.

درباره ی آب و هوای بالی می توان یک چیز منحصر بفرد یافت. با وجود اینکه در بیشتر بخش های بالی بیشتر اوقات باران می بارد، باز هم می توانید از روزهای آفتابی در “بوکیت” (Bukit)، یعنی تپه ی جنوبی جیمباران (Jimbaran) لذت ببرید. از طرف دیگر شاید شما در طول سال انتظار آسمان ابری و قطرات باران در ابود (Ubad) و مناطق کوهستانی داشته باشید.

جالب تر این است که گزارش های هوایی بین المللی در تمام سال برای ” دنپاسار” یا “بالی” رگبار و باد و باران اعلام می کند. در مناطق مرتفع تر از قبیل بدوگول (Bedugul) یا کینتامانی (Kintamani) انتظار می رود در هنگام غروب شما هم پلیور و هم ژاکت بپوشید.

بهترین هتل های بالی

بهترین هتل های بالی و لوکس ترین برای  افرادی که تمایل  به تفریح داخل هتل و ولخرجی دارند و خواهان دریافت امکانات و خدمات بیشتری نسبت به خدمات معمول سایر هتل ها در جهان هستند، جای دلچسب و مناسبی خواهند بود. جزیره بالی اندونزی یکی از بهترین نقاط در دنیاست که هتل ها و استراحتگاههای لوکس آن معروف اند . با ما همراه باشید تا یک هتل پنج ستاره عالی و مناسب سلیقه شما در گوشه ای از این جزیره زیبا شناسایی کنیم .

Anantara Seminyak Bali

هتل آنانتارا سمیناک بالی از زمان افتتاحش در هفت ، هشت سال اخیر  تبدیل به مکانی سرگرم کننده برای گردشگران شده است و یکی از بهترین هتل های بالی می باشد که با داشتن یک منظره زیبا از غروب  خورشید جمعیت زیادی را به خود جذب نموده  است . هتل آنانتارا سمیناک بالی در مساحتی حدودا 3500 متر مربع  رو به دریای فیروزه ای ساخته شده . در طبقۀ همکف هتل یک استخربزرگ قرار دارد که می توانید از شنا کردن در یک آب شفاف و تمیز در هوای گرم و مطبوع لذت ببرید. از ویژگی های بارز این اقامتگاه ساحلی مدرن، ساحل تمیز و پاک آن است که می تواند مکان مناسبی برای خانواده ها و زوج هایی باشد که  در یکی از سوییت های این هتل زیبا اقامت می کنند . سوییت ها در جهات مختلف و با مناظر مثل رو به دریا ، استخر و… ساخته شده اند .

هتل آیانا ریزورت بالی  :   Ayana Resort Bali

هتل آیانا ریزورت بالی برندۀ جایزه Conde Nast Gold List در سال 2012 شد . این هتل هم یکی از بهترین هتل های بالی است ،  در این هتل می توانید از قدم زدن در ساحل اختصاصی لذت ببرید و علاوه بر آن از گرفتن ماساژهای ساحلی بهره مند شوید. این هتل لوکس 5 ستاره دارای چندین استخر کوچک و بزرگ  روباز است . می توانید در قسمت آب گرم هتل  از امکاناتی  مانند  ماساژعضلانی، سم زدایی و رایحه درمانی استفاده نمایند. تعداد زیادی رستوران و بار در اطراف استخرها طعبیه شده که این امکان رو برای شما فراهم کرده از غذا و نوشیدینهای متنوعی بهره مند شوید .

هتل گرند حیات بالی  Grand Hyatt Bali   :

این هتل در قسمت جنوبی جزیره به عنوان بهترین هتل بالی شناخته شده است ، نزدیک به مراکز خرید است و تنها پانزده دقیقه با فرودگاه فاصله دارد . این هتل مناسب اقامت همه ی  افرادیست که به قصد تجارت و یا تفریح به جزیره سفر می کنند . از بدو ورود مسحور مناظر زیبای آن شامل استخر های بسیار بزرگ در اطراف و برکه های پر از ماهی خواهید شد. از لابی هتل گرند حیات بالی تا اتاق ها، از راه رفتن در جادۀ کوتاهی لذت می برید که شما را به سمت باغ های سرسبز گرمسیری و مناظر زیبا و گسترده ای از شبه جزیره بالی هدایت می کند. اتاق ها، سوئیت ها و ویلاها هتل گرند حیات بالی با سنگ مرمر، چوب ساج، پارچه های سنتی و کار های هنری محلی تزیین و دکور شده اند و هر کدام از اتاق ها یا سوئیت ها دارای بالکن اختصاصی با منظرۀ اقیانوس، چشمۀ آبگرم و یا باغ می باشند.

هتل کنراد بالی اندونزی   :  Conrad Bali

در هتل لوکس ۵ ستاره کنراد بالی به خاطر نزدیکی به ساحل Tanjung Benoa Peninsula می توانید از انجام انواع ورزش های آبی لذت ببرید و در فاصله حدودا 15 دقیقه ای از فرودگاه بین المللی بالی نیز قرار دارد. هتل کنراد بالی حدود هفت هکتار مساحت دارد و نزدیک به باغهای گرمسیری است  و یکی از بهترین هتل ها و استراحتگاهها در جزیرۀ بالی است. این هتل زیبا دارای چندین استخر شنای در نزدکی  ماسه های سفید ساحلی است. هتل مجلل کنراد بالی گزینه بسیار مناسب برای کسانی است که قصد دارند تعطیلات را با خانواده در جایی سپری نمایند که برای کودکان امکانات زیادی در نظر گرفته شده است و علاوه بر این در فضای سرسبز و بزرگ آن می توانید به ورزشهای مفرحی مثل  دوچرخ سواری بپردازید و یا در سالن سلامت آن تمرینات کششی و تمرکزی یوگاه و مدیتیشن زیر نظر یک مربی مجرب انجام بدهید.

هتل بولگاری ریزورت Bulgari Resort Bali :

بولگاری ریزورت یکی دیگر از زیباترین و بهترین هتل های بالی که در منطقه ای صخره ای با چشم اندازی خیره کننده و جذاب واقع شده است. این هتل در نزدیکی روستای پکاتو بالی می باشد که تنها ۴۰ دقیقه با فرودگاه بالی فاصله دارد. فاصله ۱۵۰ متری بولگاری ریزورت از دریا، منظره ای چشم نواز و تماشایی از اقیانوس هندبه شما هدیه می کند. هتل بولگاری ریزورت با دکوراسیونی زیبا و سنتی دکور شده و تمامی سیستم های صوتی و تصویری نیز مجهز می باشد! از تفریحات جذاب این هتل تماشایی می توان مرکز تناسب اندام، سالن های ماساژ و اسپا، آبگرم، استخر و سونا جکوزی را عنوان کرد که اقامتی لوکس و خاطره انگیز را برای میهمانان به ارمغان می آورند. این هتل صخره ای و لوکس دارای رستوران ایتالیایی، رستوران با غذاهای دریایی و رستوران بین المللی می باشد که بی شک خوشمزه ترین غذاهای دنیا را برای شما طبخ و سرو سرو می کنند!

بولگاری ریزورت فاصله بسیار نزدیکی به خیلی از جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی و باستانی بالی دارد که نزدیکی به آنها بی شک لذت بردن از سفر را برای شما دو چندان می کند.

بهترین زمان سفر به بالی

بهترین زمان سفر به بالی زیبا و شگفت انگیز اواسط اردیبهشت تا  اواخر مرداد ماه است. هر چند با توجه به تغییرات آب و هوایی و تفریحات وابسته به آن  و یا جشن ها و فستیوال های گوناگونی که در بالی برگزار می شود ممکن است برای افراد با اهداف سفر مختلف بهترین زمان سفر به بالی متغییر باشد. در طول فصل خشک بالی (که از اواسط اردیبهشت آغاز و تا اوایل آبان ماه ادامه دارد)، در قسمت غربی شبه جزیره به دلیل وزش بادهای موسمی بهترین موج های جهان شکل می گیرند که مورد توجه موج سواران هستند.

آب و هوای بالی

بالی آب و هوای گرمسیری دارد و دما در طول روز در محدوده ۲۶٫۷ تا ۳۲٫۲ درجه سانتی‌گراد است و به دلیل رطوبت بالا، هوا بسیار گرم‌تر از آنچه که هست، احساس می شود. بالی، دارای دو فصل مجزای بارانی و خشک است و نسبت به دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا، کمتر بارش باران را به خود می‌بیند. بهترین زمان برای سفر به بالی بستگی به شرایط آب و هوایی دارد.

در فصول گردشگری قیمت هتل ها و ویلاها افزایش می یابد. در این فصل سرازیر شدن گردشگرها در بالی از اوایل تیرماه تا اواسط شهریور است. در طول تعطیلات رسمی مثل کریسمس و سال نو در ماه دسامبر به مدت یک هفته، یعنی هفته اول آذر ماه بالی بسیار شلوغ می شود.

در کل بهترین زمان سفر به بالی فروردین، اردیبهشت، خرداد و شهریور خواهد بود، دقیقا قبل و بعد از های سیزن (اوج سفرها). در این ماه ها هوا مطبوع است و رطوبت کمی دارد؛ همچینین قیمت اتاق در هتل های بالی و اجاره ویلاهای بالی سی تا پنجاه درصد ارزانتر از سایر ماه ها است و بیشتر فروشگاه ها تخفیف های خوبی می دهند.

رستوران ها خلوت تر هستند و بالی خیلی بیشتر شبیه به جزیره رویایی و زیبایی می شود که می توان در آن به آرامش رسید و به اصطلاح ریلکس کرد. مهرماه هم برای سفر به بالی نسبت به آبان ماه از هوای بهتری برخوردار است و میزان بارندگی کم تر است. ولی با این وجود باز هم فراموش نکنید که پیش از تصمیم به سفر به بالی در هر فصلی حتما جدول آب و هوا و میزان بارندگی در بالی را بررسی کنید. برای این کار می توانید به سایت های معتبر هوا شناسی یا سایت اصلی بالی مراجعه کنید

جاذبه های گردشگری در بهترین زمان سفر به بالی

در بهترین زمان سفر به بالی می توانید ورزش های آبی مثل غواصی، موج سواری، اسنورکلینگ و …. را امتحان کنید. در روزهای خلوت سال آب دریا بسیار تمیز و شفاف است و جمعیت کلافه کننده نمی باشد.

جاذبه های اصلی بالی مانند پارک های خانوادگی و نقاط تفریحی  جالب و سرگرم کننده ای مثل باغ وحش بالی، پارک پرندگان بالی، قایق های بادبانی، جنگل میمون ها و … بازدید کننده های کمتری دارند که همین امر باعث می شود از گردش و تفریح بیشتری لذت ببرید. اگه دوست دارید به ماجراجویی در جزیره بپردازید و از معابد و جاذبه های تاریخی بازدید کنید ماه های خارج از اوج گردشگری را برای سفر انتخاب کنید.

فصل خشک و فصل بارانی در بالی

فصل خشک بین ماه های فروردین تا مهر ماه است. به این معنا که در این فصل بارندگی وجود ندارد و بیشتر وزش باد خواهید داشت. بیشتر بازدید کننده های بالی در تیر ماه تا اوایل شهریور ماه به بالی سفر می کنند. ماه های گرم سال برای خیلی ها بهترین زمان سفر به بالی است چرا که می توانند کنار سواحل زیبا زیر آلاچیق های کومه ای جذاب و بر روی تخت های چوبی دراز بکشند و نوشیدنی بنوشند و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرند.

درجه حرارت تقریبا در تمام طول سال ثابت و پایدار است. در طول فصل خشک بالی، ساحل ها عموما تمیز هستند و در این فصل بالی زیبایی هاش را به خوبی نمایش می دهد پس بهترین زمان سفر به بالی فصل خشک می باشد. البته نا گفته نماند که باید انتظار باران های گاه به گاه هم داشته باشید. بعضی وقت ها خود محلی ها هم از اینکه چطور در طول یک هفته گرم و خشک به شدت باران می بارد  متعجب می شوند.

فصل بارانی بالی از اواخر مهر آغاز می شود و معمولا تا اسفند ماه ادامه دارد، ساحل ها مثل بهار و تابستان تمیز نیستند؛ به دلیل اینکه با وزش باد و موج هایی که به ساحل می زنند، شکل سواحل را به هم می ریزند. به هرحال امیدواریم هر فصلی را که به عنوان بهترین زمان سفر به بالی برای خودانتخاب می کنید، حسابی از بودن در این بهشت زیبا و لمس طبیعت زیبایش لذت ببرید.

با مراکز خرید بالی آشنا شوید!

بالی جزیره ای کوچک اما بی نظیر مملوء از جاذبه های گردشگری بسیاری است که همچون بهشتی برای گردشگران می باشد. شاید به نظر برسد که افراد کمی در سفر به بالی در فکر خرید کردن هستند اما عاشقان خرید در هر نقطه ای از دنیا میلی مهارنشدنی به خرید دارند. در مراکز خرید بالی می توان طیف وسیعی از اجناس با برند های مختلف و سوغاتی های ارزان و گران را خریداری کرد و به جرئت می توان گفت که این مراکز خرید هر سلیقه ای را پوشش می دهند!

مرکز خرید دیسکاوری بالی | Discovery Shopping Mall

از زیباترین و کامل ترین مراکز خرید بالی می توان مرکز خرید دیسکاوری را معرفی کرد که در منطقه ی کاتای قرار گرفته و چشم اندازی زیبا به منظره ی ساحل دارد و انواع اجناس با برندهای مطرح دنیا را با قیمت هایی مناسب عرضه می کند. مرکز خرید دیسکاوری بالی امکاناتی جذاب همچون رستوران های باکیفیت، بازی های تفریحی و شهربازی دارد تا اوقاتی خوش را برای گردشگران به وجود آورد.

مرکز خرید گالریا بالی | Mal Bali Galeria

مرکز خرید گالریا از بزرگترین مراکز خرید بالی که محلی مناسب برای خریدی دلچسب، تماشای نمایش های زنده و صرف غذاهایی لذیذ می باشد. این مرکز خرید تنها برای گردشگران جذابیت ندارد بلکه محلی های بسیاری هم اوقات خود را در مرکز خرید گالریا سپری می کنند. این مرکز خرید از رستوران های مختلف و روباز با غذاهای لذیذ محلی، کتابفروشی های بزرگ در کنار فروشگاه ها تشکیل شده تا هر گردشگری را از مراجعه به این مرکز خرید خشنود سازد.

مرکز خرید کاتا بیچ واک بالی | Beachwalk Shopping Center

معماری چشم گیر بنای مرکز خرید بیچ واک می تواند عاشقان به خرید را شیفته ی خود کند. این مرکز خرید در نزدیکی ساحل بالی قرار گرفته و چشم اندازی زیبا به دریا دارد. مغازه های مرکز خرید بیچ واک مجموعه ای از اجناس لوکس با برند های مختلف داخلی و خارجی را عرضه می کنند. در این مرکز خرید می توان اجناسی همچون پوشاک، وسایل ورزشی، اسباب بازی فروشی و .. را مشاهده کرد که همگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند که همین امر کاتا بیچ واک را به یکی از بهترین مراکز خرید بالی تبدیل کرده است. کاتا بیچ واک رستوران ها و کافه های متنوعی دارد که مراجعه کنندگان می توانند علاوه بر خرید غذایی لذیذ نوش جان کنند

مرکز خرید اوبود آرت مارکت بالی | Ubod Art Market

مرکز خرید آرت مارکت، بهترین مکان برای خرید سوغاتی و صنایع دستی در بالی می باشد. در این مرکز خرید محلی می توان روسری ابریشمی، بادبادک های دست ساز، سبد و کلاه، کیف های دست باف و .. را با قیمتی مناسب خریداری کرد. این بازار محلی در نزدیکی کاخ سلطنتی بالی قرار گرفته است و تمامی اجناس آن هنر دست روستاییان چندین بخش از این جزیره می باشد.

مرکز خرید بالی کالکشن | Bali

بالی کالکشن را با فضایی شیک و مدرن می توان از لوکس ترین مراکز خرید بالی دانست که در منطقه کوتای بالی واقع شده است و همچون گوهری می درخشد! علاقمندان به خرید در مرکز خرید بالی کالکشن که نسبت به سایر مراکز خرید بالی کمتر شهرت دارد می توانند خریدی لوکس از بهترین برندهای دنیا را تجربه نمایند و از خوردن غذایی لذیذ و دلچسب در رستوران ها و کافه های این مرکز خرید نهایت لذت را ببرند. در این مرکز خرید علاوه بر اجناس لوکس، صنایع دستی و آثار هنری ای به فروش می رسد که گردشگران می توانند برای عزیزانشان به یادگار هدیه بدهند.

مرکز خرید لیپو بالی | Lippo Mall

از بزرگ ترین مراکز خرید بالی و کوتای که با سیستم های خنک کننده و تهویه مطبوعش پذیرای گردشگران برای خریدی دلچسب است! این مرکز خرید پرطرفدار دارای ۳ بخش مختلف می باشد که در یک بخش رستوران ها و کافه های فوق العاده ای برای شکم گردی وجود دارند که مراجعه کنندگان می توانند از غذاهای آن نهایت لذت را ببرند. بخش دیگر این مرکز خرید شامل خرده فروشی ها و سوپرمارکت ها است تا افراد بتوانند مایحتاج روزانه خود را خریداری کنند و بخش آخر آن قسمت لوکس پوشاک می باشد که انواع پوشاک با برندهایی مطرح به فروش می رسند.

بهترین مقاصد برای ماه عسل در سال 2019

ماه عسل از جمله سفرهایی است که هیچ زمان فراموش نخواهد شد و همیشه تجربه ی سفر ماه عسل در خاطرتان خواهد ماند. پس چه بهتر که مقصد مناسب را انتخاب نمایید تا برای خود خاطره ی سفری به یاد ماندنی از ماه عسل را رقم بزنید. برنامه ریزی برای ماه عسل و تصمیم گیری در انتخاب بهترین مقصد برای ماه عسل کاری دشوار است؛ به ویژه که پیش از آن درگیر تدارکات عروسی هستید!

شما ابتدا باید بودجه و زمان خود را مشخص کنید و سپس بر اساس آن مقصد مورد نظرتان را با توجه به علاقه مندی هایتان مشخص نمایید. در این مطلب چند مقصد که در میان مقاصد ماه عسل قرار گرفته اند را معرف حضورتان می نماییم.

فیجی

فیجی کشوری جزیره ای واقع در اقیانوس آرام جنوبی، ۲ هزار کیلومتری جزیره ی شمالی نیوزلند می باشد. فیجی دارای آب و هوای استوایی با دو فصل اصلی گرم و مرطوب از ماه نوامبر تا آوریل و فصل خنک و خشک از ما مه تا اکتبر است. وزش مداوم باد از سوی اقیانوس باعث مطبوع شدن هوا می‌ شود. فیجی در واقع مجمع الجزایری با بیش از 300 جزیره است و یکی از بهترین مقاصد ماه عسل می باشد. با زیبایی های طبیعی شگفت انگیز و بی نظیر، فیجی در میان رومانتیک ترین مقاصد برای سپری کردن ماه عسل بشمار می رود. زوج هایی که در فیجی به دنبال خانه های ییلاقی روی آب هستند امسال انتخاب های جدیدتری دارند:

  • اقامتگاه ماریوت فیجی در مامی بِی (Fiji Marriott Resort Momi Bay)

میکونوس (Mykonos) یونان

میکونوس یونان یکی از بهترین و رومانتیک ترین مقاصد برای ماه عسل بشمار می رود. این جزیزه یکی از انتخاب های افراد مشهور برای سپری کردن تعطیلات است. زوج های جوان می توانند از میان ۱۰۰ هتل موجود بهترین را با توجه به بودجه و سلیقه ی خود انتخاب نمایند و ماه عسلی رمانتیک و فراموش نشدنی را در این جزیره ی بی نظیر سپری کنند.

رستوران های محلی این جزیره ی یونانی غذاهای خوشمزه و خوبی را به مهمانان ارائه می دهند. کلوپ ساحلی “مهمانی در سانت آنا” (Party at SantAnna) که در ماه جولای سال 2017 افتتاح شد، بزرگ ترین استخر در اروپا را دارد.

اقامتگاه لاکچری کالکشِن (Luxury Collection Resort) سانتا ماریا (Santa Marina) پس از بازسازی، که سه سال به طول انجامید، در ماه آگوست 2017 رونمایی شد. این هتل فصلی به ساحل خصوصی اش می نازد. اقامتگاه لاکچری کالکشِن تنها اقامتگاهی است که در سانتا ماریا دارای ساحل خصوصی می باشد.

مالدیو

مالدیو نهایت گریز از شلوغی شهر و مقاصد گردشگری پر ازدحام است. اگر به دنبال تجربه ی ماه عسل لوکس و رومانتیک در مکانی دنج هستید، مالدیو بهترین گزینه محسوب می شود. مالدیو در بر دارنده ی مجموعه ای از جزایر مرجانی است که در میان دریای لاکادیو اقیانوس  هند و دریای عرب در شمال اقیانوس هند (تقریباً ۵۰۰ مایلی جنوب غرب سریلانکا)، قرار گرفته است.

مطمئناً موقعیت مکانی دنج و چشم اندازهای طبیعی بی نظیر اقامتگاه های روی آب، مالدیو را به مقصدی عالی برای خلوت کردن و سپری نمودن اوقاتی رومانتیک با معشوقتان بدل ساخته است. مالدیو منزلگاه صخره های مرجانی زیبا، سواحل آرام، آب و هوای مطبوع و آسمانی صاف می باشد.

فراموش نکنید که دین رسمی مالدیو اسلام است؛ پس توجه کنید که نوشیدن مشروبات الکلی تنها در اقامتگاه مجاز است و باید به اعتقادات مردم بومی احترام بگذارید. پس اگر به مالدیو سفر کردید برای فرهنگ محلی احترام قائل باشید و لباس مناسب بر تن کنید. در ضمن برای سفر به مالدیو نیازی به صرف زمان برای اخذ ویزا نخواهید داشت، فقط هزینه ی سفر به این مقصد رومانتیک کمی بالا است.

بالی

به وضوح یکی دیگر از بهترین مقاصد برای ماه عسل در سال ۲۰۱۸ بالی می باشد. گذراندن ماه عسل در بالی با چشم اندازهای زیبا از آب های آبی دریا، سوئیت های روی آب، غذاهای لذیذ با قیمت مناسب و غروب های بی نظیرش خاطره ای فراموش نشدنی را در ذهنتان به ثبت می رساند. شاید کمی عجیب به نظرتان برسد اما زوج های بسیاری برای برگزاری جشن عروسی به اندونزی سفر می کنند و مراسم ازدواجشان را در سواحل زیبای بالی برگزار می کنند.

با انتخاب پکیج یک هفته ای یا ده روزه ی تور بالی مشهد می توانید لحظات رومانتیک بیشتری را در کنار عشقتان سپری کنید و سواحل بیشتری را کشف نمایید. از سواحل بی نظیر گرفته تا جنگل های انبوه و همچنین معابد، بالی می تواند برای هر گردشگری مقصد مناسب باشد.

در این مطلب قصد داریم معبد تاناه لوط بالی را به شما معرفی کنیم

موقعیت مکانی صخره و معبد زیبای تاناه لوط

در شمال غربی جزایر بالی و بر فراز صخره ای زیبا که روی دریای بالی آرام گرفته است، معبد هندوی تاناه لوط (Tanah Lot) عرض اندام می نماید. این معبد توسط مارهای دریایی محافظت می شود.

تاناه لوط منزلگاه یکی از هفت معبد اقیانوسی سواحل بالی است که مانند پناهگاهی معنوی در برابر جریان های اقیانوسی عمل می کند. حرم باستانی که روی تاناه لوط قرار دارد، توسط مارهای کوچک و بزرگ محاصره شده است

افسانه مارهای نگهبان معبد

داستان تاریخ واقعی “پورا تاناه لوط” -معبدی که بر روی صخره تاناه لوط واقع شده- در میان دریای زمان گم شده است اما بر طبق افسانه ها این معبد در قرن 16 و به دستور مردی مقدس بنام “Dang Hyang Nirartha” ساخته شده است. تاناه لوط به همراه شش معبد دیگری که در کنار سواحل بالی آرمیده اند، یکی پس از دیگری به ارواح خدایان دریا احترام می گذارند.

جریان های دائمی اقیانوسی که به پایه های تاناه لوط برخورد می کنند، در طول زمان چندین سوراخ غاری شکل در انتهای صخره ایجاد کرده و مارهای دریایی در میان بسیاری از این حفره ها لانه کرده اند. این مارها و یک مار غول پیکر که در آبهای اطراف صخره به دور معبد می گردد، نگهبانان معبد هستند و از آن در برابر ارواح خبیث و شیطانی محافظت می کنند. این طور که پیداست مارها برای انسان خطری ندارند.

بازدید از معبد تاناه لوط

هنگامی که جزر و مد پایین می آید، معبد تاناه لوط بسیار نزدیک می شود. خلوتگاه مقدس بیرونی معبد به روی بازدیدکنندگان باز است. اما ورود به حریم داخلی آن برای تمام بازدیدکنندگان، به غیر از مردم بومی بالی ممنوع است. افراد شجاع می توانند سری به لانه مارهای آبی بزنند و غارهای کوچکی که در اثر ضربات امواج اقیانوس ساخته شده اند را از نزدیک ببینند. همچنین، در ساحل، غاری به چشم می خورد که یک حفره درون آن وجود دارد و گردشگران می توانند به این حفره نزدیک شوند تا از مار بزرگ مقدس خیر و برکت دریافت کنند.

اهمیت تاناه لوط در رونق بازار گردشگری و تجاری بالی

با وجود اینکه دسترسی به بیشتر سطوح صخره ای تاناه لوط ممکن نیست اما تلاءلوء بی نظیر افق در پس زمینه اقیانوس و منظره خیره کننده آن، سیلی از گردشگران و عکاسان را به این منطقه کشانده است. تاناه لوط امروزه یکی از پر بازدیدترین و زیباترین جاذبه های گردشگری بالی به شمار می رود. همچنین، بازار خوبی برای فروشندگان به وجود آورده تا کالاهای متنوع خود را به بازدیدگنندگان بفروشند.

نکاتی که باید قبل از رفتن به معبد تاناه لوط از آن مطلع باشید

اکثر گردشگران برای بازدید از تاناه لوط و شش معبد مشهور دیگر یک ماشین به همراه راننده استخدام می کنند؛ چراکه این معابد به فاصله تقریبا دوری از یکدیگر بنا شده اند. از طرف دیگر، جاده ای که به معبد تاناه لوط می رسد، بسیار خطرناک است. پس عاقلانه ترین کار این است که خودتان رانندگی نکنید. همچنین، می توانید یک تاکسی بگیرید و از او بخواهید تا زمانی که بازدید شما از معابد تمام شود، منتظرتان بماند

اگر زمان کافی در اختیار دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که از زمین های شالیزار بسیار زیبایی که در امتداد مسیر این معابد قرار دارند، بازدید کنید. قطعا ارزشش را خواهد داشت که کمی آهسته تر حرکت کنید و از تماشای این شالیزارها لذت ببرید. از دیگر جاذبه های گردشگری که در حوالی این منطقه به چشم می خورد، ساحل ناهموار پانتای سِسه(Pantai Seseh) می باشد.
[/av_textblock]

[av_slideshow_full size=’featured’ min_height=’0px’ stretch=” animation=’slide’ conditional_play=” autoplay=’false’ autoplay_stopper=” interval=’5′ control_layout=’av-control-default’ perma_caption=” src=” position=’top left’ repeat=’no-repeat’ attach=’scroll’ av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av_uid=’av-2tj8tf’][/av_slideshow_full]

دیدگاهتان را بنویسید