معرفی جاذبه های گردشگری در تور دبی از مشهد

دبي يکي از هفت امارت امير نشين امارات متحده عربي است که بيشترين جمعيت را در ميان اين هفت امارت دارد و دومين امارت بزرگ آن بعد از ابوظبي مي باشد. دبي يا همان مرواريد خليج فارس ، شهر پر زرق و برق امارات متحده عربى، يکى از پرطرفدارترين شهرهاى دنيا براى گردشگرى محسوب مى شود. اين شهر که پر از آسمان خراش هاى مدرن و پاساژهاى ديدنى است، طي مدتي نسبتا کوتاه از صحرايى بى آب و علف تبديل به مقصدى براى تفريح توريست ها شده است. جاذبه هاي گردشگري دبي بسيار زياد هستند؛ از برج خليفه (مرتفع ترين برج جهان) گرفته تا پاساژهاى عظيم که داراى آکواريوم هاى غول پيکر و پيست هاى اسکى سرپوشيده هستند.

برج خليفه در تور دبی از مشهد

برج خليفه نشان اختصاصى شهر دبى، با ارتفاع 828.9 متر بلندترين برج دنيا محسوب مى شود و از ميان جاذبه هاي گردشگري دبي مشهورترين آن ها است. تماشاى شهر از سکوى بازديدى که در طبقه 12? ام اين برج قرار دارد، براى اکثر توريست ها امرى واجب تلقى مى شود.مناظرى که بر فراز خط آسمان شهر قرار دارد و از اين سکو با ديد پرنده قابل مشاهده است، بدون شک باعث سرگيجه خواهند شد. به توريست ها پيش از بالا رفتن توسط آسانسورى بسيار پرسرعت و تجربه تماشاى مناظر صحرا و اقيانوس از سکوى بازديد، توضيحات صوتى تصويرى درباره شهر دبى و برج خليفه ارائه مي شود. بازديدهاي شبانه از اين برج نيز براي تماشاي نور پردازي هاي جذاب اين شهر در شب و عکاسي از آن بسيار توصيه مي شود.

در اطراف برج خليفه ساختمان هاي زيادي با حياط ها و بالکن هاي طراحي شده و بسيار زيبا وجود دارند. تاسيسات آبي بسياري در اطراف اين برج به چشم مي خورد؛ براي مثال آب نماي دبي که مرتفع ترين آب نماي جهان محسوب مي شود و مشابه آب نماهاي معروف بلاژيو در لاس وگاس ساخته شده است.


دبي مال

دبي مال که بهترين پاساژ دبي محسوب مي شود، داراي ورودي هايي به برج خليفه و آکواريوم دبي است. اين مال بزرگ همچنين داراي گزينه هاي بسياري براي سرگرمي از جمله زمين اسکيت روي يخ، محدوده بازي و مجموعه اي سينمايي است. گزينه ها براي خريد کردن و غذا خوردن نامحدود است و تقريبا در تمام اوقات سال رويدادهاي جديدي مانند موسيقي زنده و نمايش هاي مد در اين مال برپا مي شود. مشهورترين اين رويدادها فستيوال سالانه خريد در دبي (که در ماه هاي ژانويه و فوريه برپا مي شود) و فستيوال شگفتي هاي تابستانه دبي (که در ماه هاي جولاي و آگوست برپا مي شود) هستند.


سافاري بياباني دبي در تور دبی از مشهد

دبي بيابان‌هاي حفاظت‌شده‌اي دارد که شامل تپه‌هاي کويري و شني با انواع گونه‌هاي گياهي، پرندگان، خزندگان و پستانداراني مثل غزال عربي است. براي ديدن اين مناطق، تورهايي وجود دارد تا گردش‌ها به طبيعتشان آسيبي نزند. اما اگر دنبال هيجان هستيد و ديدن طبيعت به تنهايي راضيتان نمي‌کند، بايد از تورهاي متنوعي استفاده کنيد که شما را همراه يک راننده و ماشين شاسي بلند به دل بيابان مي‌فرستند تا لذت رانندگي در شن و بالا و پايين رفتن از تپه‌ها را از نزديک تجربه کنيد. اين تورها در سه زمان صبح، عصر و نيمه شب برگزار مي‌شوند. در اين تورها ماشين شما را جلوي در هتل سوار مي‌کند و به دل صحرا مي‌برد. تازه مي‌توانيد براي هيجان بيشتر بخشي از مسير را خودتان رانندگي کنيد. شترسواري در صحرا، اسکي روي شن و خوردن ناهار يا شام هم بخشي از جاذبه‌هاي اين تورهاست. اگر به دبي رفتيد اين تورها را فراموش نکنيد که در نوع خود در دنيا بي نظيرند.


پارک آبي وايلد وادي

وايلد وادي يا وادي وحشي، پيشرفته‌ترين پارک آبي دنيا و يکي از محبوب‌ترين ديدني‌هاي دبي است که بين هتل برج‌العرب و هتل ساحلي جميرا واقع شده. اين پارک روباز با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل‌هاي مختلف، داشتن سرسره‌هاي زياد، دو ماشين موج‌سواري مصنوعي و بزرگ‌ترين و بلندترين سرسره‌ آبي جهان در خارج از آمريکا مردم را از هر سن و سالي به خود جذب مي‌کند. جلوي در ورودي، آبشاري ?? متري هست که هر ده دقيقه آب را با فشار زياد به بيرون پرتاب مي‌کند. علاوه بر اين‌ها، محل ويژه‌اي براي بچه‌ها با ده‌ها نوع بازي آبي، بزرگترين استخر موج‌دار خاورميانه که موج‌هايي با ارتفاع ?.? متر در ? شکل مختلف ايجاد مي‌کند، رودخانه‌اي به طول ??? متر که مي‌توانيد با تويوپ‌هاي مخصوصي روي آن شناور باشيد و همچنين سرسره‌هاي خانوادگي بخشي از امکانات پارک وايلد وادي است. محيط پارک و شخصيت‌هايش را از روي کارتون سندباد و کاراکترهاي دوست‌داشتني‌اش طراحي کرده‌اند. اين پارک آبي داراي چندين رستوران و مغازه‌هاي يادگاري فروشي هم هست.


رستوران المحاره

رستوران ديگر المحاره (به معني صدف) مي باشد که دسترسي به آن توسط يک زير دريايي شبيه سازي شده امکان پذير است و آکواريوم هاي زيبايي را به نمايش مي گذارد. اين آکواريوم ها دربرگيرنده بيش از يک ميليون ليتر آب است. شيشه آکواريوم از اکريليک ساخته شده و براي کاهش تاثير بزرگ نمايي حدود 18 cm ضخامت دارد. اين رستوران در ميان 10 رستوران برتر دنيا قرار دارد. اين رستوران ها در هتل برج العرب قرار دارند. اين هتل داراي 60 طبقه است و معمار آن Atkins Middle East مي باشد. ستون بندي اين هتل تا 40 متر زير دريا مي باشد. برج العرب بزرگتر از برج ايفل است و تنها 60 متر از Empire State Building در آمريکا کوتاهتر است. تمام پرده ها، چراغ ها و سيستم تهويه هوا با يک دکمه به کار مي افتند. تمام کانال ها به دوربين مدار بسته متصل هستند و مهمان مي تواند ببيند که چه کسي پشت در است. هر سوئيت يک لپ تاپ، اسکنر و پرينتر مخصوص به خود را دارد.


خور دبي (Dubai Creek)

درواقع خور دبي اين شهر را به دو بخش ديره در شمال و بُر دبي در جنوب تقسيم مي‌کند. آنچنان که از تاريخ شهر برمي‌آيد، اين منطقه عنصر بانفوذ و قدرتمندي در رشد شهر دبي محسوب مي‌شود، چون اولين چيزي که مهاجران اين منطقه را به خود جذب مي‌کند، ماهيگيري و صيد مرواريد در خور دبي است. هرچند دوران مدرن شهر دبي مربوط به استقرار قبليه‌ي بني ياس در اين منطقه است، اما وجود روستاهاي کوچک و پا گرفتن آنها در حاشيه‌ي خور دبي به ???? سال قبل برمي‌گردد.
گمرک داو که محل بارگيري کشتي‌ها بود در امتداد ساحل خور دبي در شمال پل آل‌ مکتوم قرار دارد که هنوز هم لنج‌هاي آن که نزديک به ??? سال عمر دارند، براي تجارت‌هاي کوچک در سراسر خليج مورداستفاده قرار مي‌گيرند. مي‌توانيد در اين منطقه شاهد بارگيري و تخليه‌ي بار از اين لنج‌ها باشيد. اکثر ملوانان، توريست‌هايي را که به اين منطقه مي‌آيند، به بازديد از داخل لنج‌ها دعوت مي‌کنند و اين تجربه مي‌تواند بسيار جذاب باشد، چرا که با بازديد از داخل اين لنج‌ها مي‌توانيد با شيوه‌ي زندگي دريانوردي سنتي اين منطقه آشنا شويد.
معمولا کشتي‌ها براي تجارت، از اين بارانداز راهي کويت، ايران، عمان، هند و شاخ آفريقا مي‌شوند. اين منطقه درواقع بخشي باقيمانده از اقتصاد سنتي امارات است که هنوز هم در جريان است و گردش در آن مي‌تواند تجربه‌ي جذابي باشد.
جذابيت ديگر اين منطقه مربوط به سواري با لنج‌هاي سنتي است که به عنوان کشتي تفريحي، توريست‌ها را به سمت ديگر خور دبي جابه‌جا مي‌کنند. اگر دوست داشته باشيد مي‌توانيد سوار قايق‌هاي چوبي کوچک موسوم به عبره (Abra)شويد و از بارانداز خور دبي به ساحل ديره برويد.

مسجد جميرا (Jumeirah Mosque)

خيلي‌ها معتقدند که مسجد جميرا زيباترين مسجد دبي است. اين مسجد يکي از آثار خوب معماري اسلامي و کپي دقيقي از مسجد الازهر (Al-Azhar) قاهره و البته ? برابر بزرگ‌تر ازاين مسجد است. مسجد جميرا در اواسط دوران خلافت فاطميان ساخته شده است و دو مناره‌ با تزئينات سنگي ظريف دارد که مخصوصا شب‌ها وقتي با نورافکن‌ روشن مي‌شوند، بسيار زيبا و ديدني هستند.
خوب است بدانيد که مرکز فرهنگي شيخ محمد بن رشيد همه روزه به‌غيراز جمعه‌ها ساعت ?? صبح، به منظور شناساندن فرهنگ اسلامي، تورهايي را که شامل برنامه‌هاي فرهنگي، کلاس‌هاي زبان عربي و سخنراني‌هاي مذهبي هستند، در اين مسجد برگزار مي‌کند. اين مسجد در بزرگراه جميرا واقع شده است.


ديره (Deira)

مجموعه‌ بازارهاي ديره در شمال خور دبي قرار گرفته‌اند و هرکدام از دالان‌هاي آن معرف مليت‌هايي است که در دبي زندگي و تجارت مي‌کنند. همانطور که گفتيم، همچنان که در ساحل دبي شاهد لنج‌هايي قديمي هستيد که در حال بارگيري هستند مي‌توانيد هتل‌ها، بانک‌ها و ساختمان‌هاي مدرن دبي را در پس‌زمينه مشاهده کنيد.
بازار طلاي ديره به عنوان بزرگترين بازار طلاي جهان و بزرگ‌ترين بازار مسکوکات سنتي از نظر مسافران شناخته مي‌شود.
از بازار ادويه‌ي ديره هرنوع ادويه‌اي که فکرش را بکنيد مي‌توانيد بخريد. بسته‌هاي کندرهندي، زيره، پاپريکا، زعفران، سماق و آويشن در کنار انواع عود و گلاب و انواع بخور را مي‌توانيد از بازار ادويه‌ي ديره تهيه کنيد.
اگر شما هم مانند من علاقه‌ي زيادي به بازارهاي محلي داريد توصيه مي‌کنم بازار ماهي فروشان ديره را از دست ندهيد. هرچند اين بازار بيشتر پاتوق محلي‌هاست تا توريست‌ها، اما تجربه‌ي جذابي براي علاقه‌مندان به غذاهاي دريايي به شمار مي‌آيد.
يادتان باشد که اگر به تجربه‌ي آثار فرهنگي هر منطقه‌ علاقه داريد، دو اثر معماري قابل‌ملاحظه در اين محل را از دست ندهيد. اولين اثر خانه‌ي موروثي يک تاجر مرواريد ايراني است که در سال ???? ساخته شده است و بعدها شيخ احمد بن دلموک (معروف به مرواريد تجار اماراتي) در آن سکونت گزيد و امروزه مي‌توانيد با بازديد از آن زندگي يک خانواده‌ي سنتي را تجربه کنيد. دومين اثر مدرسه‌ي الحمديه، قديمي‌ترين مدرسه‌ي دبي است که در سال ???? ساخته شده است و هم اکنون به موزه‌ي آموزش فرهنگ عامه تبديل شده‌ است.

شيخ زايد (Sheikh Zayed Road)بزرگراه

بزرگراه شيخ زايد درواقع اصلي‌ترين شاهراه شهر دبي است. اين بزرگراه بسيار وسيع، ? باند عبوري دارد و در امتداد آن ديوار بلندي از جنس شيشه، کروم و استيل کشيده شده است.
اصلي ‌ترين جاهاي ديدني دبي در حد فاصل ميدان تا اولين تقاطع اين بزرگراه قرار دارند و آسمان‌خراش‌هاي بلند و مرکز خريدهاي معروف دبي در امتداد مسير اين بزرگراه هستند. مرکز تجارت جهاني هم که جزو همين آسمان خراش‌هاي مشرف به بزرگراه شيخ زايد است، در بالاترين طبقه‌ي خود سکويي دارد که تماشاي مناظر از آنجا از برج خليفه هم ارزان‌تر در مي‌آيد.
پارک موزه‌ي طلا و الماس با ??? کارگاه جواهرسازي و?? فروشگاه نيز يکي ديگر از جاهاي ديدني دبي در بزرگراه شيخ زايد است که دوستداران جواهرات براي خريد از آن بازديد مي‌کنند.اين بزرگراه در مرکز شهر دبي قرار دارد.
. دهکده‌ي ميراث و غواصي دبي (Heritage and Diving Village)
از آنجا که دبي شهري ساحلي است، ميراث فرهنگي و معماري حاشيه‌ي درياي اين شهر در منطقه‌اي موسوم به دهکده‌ي ميراث و غواصي دبي در معرض ديد عموم قرار دارد. در اين منطقه مي‌توانيد، نمايش‌هايي به عنوان بازسازي مراحل صيد مرواريد و ساخت لنج را که درواقع پيشينه‌ي تاريخي اقتصاد دبي هستند، مشاهده کنيد.
اين دهکده درواقع تقليدي از زندگي باديه‌نشينان و ساکنين روستاهاي ساحلي با خانه‌هايي به سبک ايراني، قهوه‌خانه و يک بازار سنتي کوچک با کارگاه‌هاي سفالگري و بافنده‌گي است.
در اين دهکده از ماه اکتبر تا آوريل موسيقي و رقص محلي اجرا مي‌شود و بازديدکنندگان مي‌توانند از متخصصين طب سنتي اين محل درباره‌ي انواع داروهاي سنتي پرس‌وجو کنيد.اين دهکده در منطقه‌ي بُر دبي قرار دارد.

آکواريوم دبي (Dubai Aquarium)

آکواريوم‌ دبي يکي از معروف‌ترين جاهاي ديدني دبي با ??? گونه‌ي دريايي است که به‌صورت معلق در طبقه‌ي همکف بازار دبي قرار دارد. هرچند اين منظره را مي‌توانيد به‌صورت رايگان از مرکز خريد دبي تماشا کنيد، اما اگر از ورودي باغ وحش زير آب وارد شويد مي‌توانيد راحت در تونل‌هاي آکواريوم قدم بزنيد.

ويژگي‌هاي تفريحي مختلف اين آکواريم مانند غواصي، قايق‌هاي شيشه‌اي و قفس‌هاي شيشه‌اي محافظت‌شده که مي‌توانيد با آنها داخل آب را بگرديد، ديد دقيق‌تري نسبت به زندگي زير دريا برايتان به ارمغان مي‌آورند. در اين ميان قايق‌هاي کف شيشه‌اي محبوب‌ترين وسيله براي بازديدکنندگان هستند.اين آکواريم در بزرگراه شيخ زايد و داخل دبي‌مال واقع شده است.

برج‌العرب (Burj al-Arab)

برج‌العرب يکي ديگر از جاهاي ديدني دبي و بلندترين هتل جهان است که با ارتفاع ??? متر در جزيره‌اي مصنوعي که به منظور احداث همين هتل در خط ساحلي دبي به وجود آمد، ساخته شده است. اين برج، طرحي شبيه به بادباني برافراشته بر دکل يک کشتي عربي را دارد و در شب، نماي خارجي آن با رقص نورهاي رنگي روشن مي‌شود. اين برج با لوکس‌ترين سوئيت‌ها با قيمت شبي بيش از ????? دلار به عنوان يکي از گران‌ترين هتل‌هاي جهان شناخته مي‌شود..براي آنهايي که کارت‌هاي اعتباري نامحدودي دارند، لذت بردن از شامي هيجان‌انگيز در رستوران زير آب المحاره در اين برج مي‌تواند تجربه‌ي يک ولخرجي تمام عيار باشد. اين رستوران از کف تا سقف با پنل‌هاي شيشه‌اي پوشانده شده است و شما مي‌توانيد در تمام مدتي که در حال ميل کردن غذا هستيد، شاهد مناظر زير دريا باشيد. براي ناهار هم مي‌توانيد ازخوردن غذا در رستوران ديگر اين هتل که رستوراني با سبک کاليفرنيايي است لذت ببريد. توصيه مي‌کنيم که حتما براي صرف چاي نيمروزي در بار اسکاي ويو که در طبقه‌ي بيست و هفتم اين هتل قرار دارد و منظره‌ي پانورامايي از شهر را به شما ارائه مي‌دهد، ميزي رزرو کنيد.اين هتل در بزرگراه جميرا واقع شده است.


 ساحل جميرا (Jumeirah Beach)

ساحل جميرا که مانند يک نوار سفيد شني زيبا در کناره‌ي دريا کشيده شده است، معمولا اولين مقصد ساحلي توريست‌هاي دبي است. از آنجا که در اين ساحل زيبا هتل‌هاي زيادي قرار دارند، اين ساحل به يکي از جاهاي ديدني دبي و ازجمله مکان‌هاي اقامتي محبوب گردشگران تبديل شده است.
اين ساحلِ کاملا شناخته‌شده، امکانات رفاهي بسياري ازجمله صندلي‌هاي حمام آفتاب، رستوران‌ها و مراکز ورزش‌هاي آبي دارد و امکانات ورزش جت اسکي را براي شما فراهم مي‌کند.
از طرفي مي‌توانيد از غرفه‌ي ام‌الشيف که در چند قدمي ساحل قرار دارد بازديد کنيد. اين بنا که در سال ???? به عنوان اقامتگاه تابستاني شيخ رشيد بن سعيد آل مکتوم، از بلوک‌هاي مرجاني و گچ و با دکوراسيوني الهام‌گرفته از طبيعت ساخته شد، درک بهتري از شيوه‌ي زندگي پرطرفدار حاکمان دبي را برايتان فراهم مي‌کند. باغ اين بنا داراي سيستم آبياري عربي و نخل‌هاي برافراشته‌ي خرماست.اين ساحل در حاشيه‌ي بزرگراه جميرا قرار دارد.

اُپراي دبي (Dubai Opera)

اگر مي‌خواهيد تجربه‌اي متفاوت از شب‌هاي دبي داشته باشيد، حتما سري به اپراي دبي بزنيد. اين ساختمان به عنوان يکي از جاهاي ديدني دبي و مرکز اصلي فرهنگي و سرگرمي دبي در سال ???? در قالب سازه‌‌اي مدرن در مرکز اين شهر ساخته شد. اين اپرا سالانه ميزبان برنامه‌هاي متفاوتي مثل انواع تئاترهاي موزيکال مشهور، کنسرت‌هاي موسيقي، اپرا، باله و تئاترهاي کمدي است.
اين سازه‌ي مدرن با ظرفيت ???? نفر که شبيه به انحناي لنج‌هاي سنتي طراحي شده است، شيشه‌هاي سرتاسري و ديوارهاي محکم و استواري دارد و يکي از نمادهاي برجسته‌ي معماري مدرن دبي به شمار مي رود.اين اپرا در بزرگراه شيخ محمد بن رشيد واقع شده است.

دبي ورلد آيلندز (جزيره هاي جهاني دبي)

اين جزاير يکي از نقاط اصلي دبي مي باشند که توجه بسياري از گردشگران به خود جلب کرده اند و اين امر بي دليل نيست. اين قسمت از 300 جزيره مصنوعي تشکيل شده که به شکل نقشه جهان بوده و متشکل از کشورهاي گوناگوني است. اين جزاير محل خانه هاي شخصي، تفريحگاه هاي رويايي، املاک و بسياري ديگر مي باشد. معماري و زيرساخت اين جهان مصنوعي آن را به يکي از جاذبه هاي بي همتا در کل دنيا تبديل کرده است که با ديدن آن مغزتان سوت خواهيد کشيد و در هيچ جاي ديگري مشابهش را نخواهيد يافت. کل مساحت اين پروژه به طول 9 کيلومتر و عرض 6 کيلومتر است و اندازه هر يک از جزيره ها بين ?? هزار متر مربع تا ?? هزار متر مربع متغيير مي باشد. ارتفاع آن نيز بين ?? تا ??? متر از سطح درياست و توسط يک موج شکن به شکل بيضي احاطه گرديده. فاصله هاي بين اين جزاير را مي توان با کشتي و يا هليکوپتر پيمود. اين جهان در فاصله 4 کيلومتري از خط ساحلي دبي ساخته شده است و عمدتاً از شن هايي که از آب هاي کم عمق اين کشور لايروبي شده اند، تشکيل مي شوند.

دو کروز دبي مارينا
مي‌خواهيد پاياني درجه يک براي روزتان داشته باشيد؟ دو کروز دبي مارينا تجربه شامي مجلل و غروبي فوق‌العاده را به شما ارائه مي‌دهد. دو کروز کاملا آذين‌شده است و هميشه محيطي شاد و سرگرم‌کننده براي مهمانان دارد. شما مي‌توانيد روي عرشه از غذاهاي لذيذ و موسيقي سنتي خاورميانه لذت ببريد. منظره افق دبي از کشتي دو کروز نيز حقيقتا خيره‌کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید