معرفی جاذبه های گردشگری در تور ارجان از مشهد

مسجد سلیمیه از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری ارجان

مسجد سلیمیه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ارجان محسوب می شود. این مسجد در ادیرنه واقع شده است و بهتر است در الویت بازدید قرار بگیرد. تاریخچه این بنای قدیمی به دوران سلطان سلیم دوم باز می گردد. این فرد پسر سلطان سلیمان است. او دستور ساخت مسجد بزرگ را داد و دیری نپایید که مسجد سلیمیه بسیار مشهور شد. ساخت این مسجد به معمار مشهور به نام “سینان” واگزار شد. قطعا برای ساخت مسجد از بهترین مواد و مصالح ساختمانی استفاده شده است. سلطان سلیمان تاکید داشت که از هنرهای اصیل عثمانی برای ساخت این بنا استفاده شود. مسجد سلیمیه دارای گنبدی بسیار زیبا و ۴ منار است. منارها بسیار باریک و بلند هستند. این اثر بسیار خاص و خاطره انگیز است. مسجد دارای حیاطی بسیار بزرگ است که دورتادور آن از ستون های بلند و محکم پوشیده شده است. در داخل حیاط گلدان هایی بزرگ و زیبا به طور دقیقی چیده شده اند.

در بازدید از جاذبه های گردشگری در تور ارجان از مشهد از مسجد پاشا دیدن کنید!

قبرس شمالی(ارجان) جزیره ای کوچک و بسیار مشهور است که هر ساله بسیاری از مردم از نقاط مختلف کشور از این جزیره بازدید می کنند. انواع مکان های دیدنی ارجان برای افرادی که علاقمند به تاریخ و طبیعت هستند بهترین انتخاب است. افرادی که قصد سفر به قبرس شمالی دارند اما زمان کمی برای بازدید از جاذبه های گردشگری آن دارند قطعا در ابتدا باید بهترین مکان های دیدنی ارجان را شناسایی کنند و سپس طبق سلیقه خود مواردی را در الویت بازدید و سفر خود قرار دهند.

کلیسای اس.تی نیکولاس که امروزه به عنوان مسجدی بزرگ، قدیمی و تاریخی شناخته می شود یکی از بهترین آثار باستانی قرون وسطا به شمار می رود. در این ساختمان سه درگاه بزرگ وجود دارد که دارای شکل هندسی مثلثی هستند و بر روی آن سنگ نوشته ها و حکاکی های بی نظیری دیده می شود. عثمانی ها در سال ۱۵۷۲ این کشور را فتح کردند و تمامی کلیساها تبدیل به مسجد شدند. پس از گذشت زمان یک سری مناره ها نیز به مساجد اضافه شد. دیری نپایید که این مکان به عبادتگاه مسلمانان تبدیل شد و تمامی مجسمه های سنگی و همینطور نقاشی های آبرنگی که بر روی دیوار و سقف این ساختمان کشیده شده بود از بین رفت. امروزه بازدید از این منطقه بسیار مرسوم است و به بزرگترین مسجد قبرس شهرت یافته است.

 

قلعه هیلاریون یکی از مشهورترین جاذبه های ارجان

محال است کسی به قبرس سفر کند و از این قلعه شگفت انگیز دیدن نکند. قلعه هیلاریون در غرب جاده گیرنه-نیکوزیا و در دل کوه های گیرنه قرار دارد.

موضوع بسیار جالبی در خصوص قلعه هیلاریون وجود دارد. سال ها پیش بعضی از فلسطینی ها برای فرار از ظالمان به کوهی پناه بردند و پس از گذشت زمانی اقدام به ساخت صومعه و کلیسا کردند. اگر می خواهید از این منطقه زیبا دیدن کنید حتما با خود کفش پیاده روی مخصوص به همراه داشته باشید. پرتگاه های پر شیب و خطرناکی در این منطقه وجود دارند که سبب می شود بسیاری از افراد از بازدید آن منصرف شوند. لازم است که بطری آب همراهتان باشد و مراقب وسایلتان باشید تا پرتاپ نشود.

مسافرخانه گریت خان از مشهورترین جاذبه های گردشگری ارجان

ساخت این مسافرخانه به قرن شانزدهم باز می گردد. اگر از دور به این بنا نگاه کنید همچون قلعه ای بسیار مخوف است. این ساختمان در خیابان اسمالتی قبرس شمالی قرار دارد.

در زمان بریتانیایی ها این بنا به عنوان زندان شناخته می شد. البته دوره ای نیز به عنوان مسافرخانه مورد استفاده قرار می گرفت. در این مسافرخانه امکانات چندانی وجود ندارد. این بنا هم اکنون به یک محل تاریخی و قدیمی تبدیل شده است و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

مسافرخانه گریت خان دارای سه ورودی است که فقط یکی از آنها آزاد است و گردشگران می توانند از طریق ورودی اصلی وارد ساختمان شوند. دورتادور این بنا درختان و طبیعت بسیار بکری قرار دارد و می توانید ساعاتی را به استراحت بپردازید. این بنا در تاریکی شب بدون سیستم نور است، بنابراین بهتر است بازدید از این منطقه را به اوایل روز موکول کنید. در نظر داشته باشید که تمامی قسمت های این ساختمان از سنگ تشکیل شده است و پنجره های آن در حال حاضر بدون شیشه هستند. در ضلع جنوبی این ساختمان پارکی وجود دارد که بهترین امکانات رفاهی و بهداشتی را در اختیارتان قرار می دهد.

در بازدید از جاذبه های گردشگری ارجان صومعه بلاپس را از دست ندهید!

این صومعه یادآور هنر معماری بسیار شگفت انگیز گوتیک است. این بنا در کوه های معروف پنج انگشت قرار دارد. این مکان ترکیبی از سنت و مدرنیتگی است. اگر می خواهید پس از ساعات طولانی گشت و گذار در قبرس شمالی مدتی را به استراحت بپردازید مکانی آرامتر از این صومعه نخواهید یافت. صومعه بلاپس دارای حیاطی بزرگ است که درب پشتی آن همیشه باز است و از طریق این درب می توانید به اتاق ها و جایگاه پادشاهی قبرس دسترسی داشته باشد.

صومعه بلاپس برای افرادی که مهم ترین هدفشان بازدید و سیاحت از منطقه های تاریخی است به طور قطع بهترین انتخاب به شمار می رود. این مکان گنج هنرهای اروپا است و نزد بسیاری از کشورهای اروپایی زبانزد و مشهور است.

این ساختمان دارای سقفی به شکل مثلث است و طراحی بسیار منحصربفردی بر روی دیوارهای آن دیده می شود. البته دورتا دور صومعه از درختان بسیار زیبا پوشیده شده است. عکاسی از لحظه غروب آفتاب در این منطقه بی نظیر است بنابراین بهتر است یک دوربین عکاسی با خود به همراه داشته باشید.

بندر گیرنه یکی از مهم ترین مکان های دیدنی ارجان

نام دیگر شهر گیرنه، کارینا است و از زیباترین جاذبه های گردشگری ارجان محسوب می شود. جمعیت این بندر ۱۳۰۰۰ نفر است و جاذبه های دیدنی آن بسیار زیاد است. در این شهر بندرگاهی وجود دارد که به بندرگاه گیرنه مشهور است. اگر به اطراف این بندر دقت کنید رستوران ها و مغازه ها و بسیاری از امکانات رفاهی وجود دارد و در کل می توان گفت یک مکان توریستی بسیار بی نظیر است. ساخت این بندر به دست ونیزیان در سال ۱۴۸۹ صورت گرفته است. در واقع هدف از ساخت بندر گیرنه جلوگیری از تخریب شهر در مقابل حمله عثمانی ها بوده است.

در این بندر منطقه ای وجود دارد که دارای پله های بلند به سمت ساختمانی زیبا است که می توانید به سادگی با عبور از آن از این بنای دیدنی بازدید کنید. دور تا دور این ساختمان نرده بندی شده است و هیچ گونه خطری برای مسافران ایجاد نمی کند. این منطقه در فصل بهار بسیار سرسبز و زیبا است.

بهترین زمان بازدید از بهترین جاذبه های گردشگری ارجان

برای سفر به قبرس بهترین زمان بهار و تابستان است. در فصل بهار طبیعت قبرس بسیار زیبا و چشم نواز است و تابستان فصلی است که اغلب گردشگران علاقمند به بازدید از مکان های دیدنی ارجان هستند. موضوعی که در سفر شما از اهمیت ویژه ای برخودار است به همراه داشتن وسایل ضروری سفر است زیرا مکان های دیدنی ارجان هر کدام با هیجان و خطراتی همراه هستند. جاذبه های گردشگری ارجان به قلب تپنده ترکیه مشهور هستند.

علت شهرت فرودگاه ercan در بین مکان های دیدنی ارجان

فرودگاه بین المللی ارجان از مشهورترین فرودگاه های دنیا محسوب می شود. پایانه های جدید این فرودگاه در سال ۲۰۰۴ میلادی به بهره برداری رسید. این فرودگاه به دروازه قبرس شمالی مشهور است. فرودگاه ارجان اصلی ترین محل تردد هزاران گردشگر و مسافر خارجی به قبرس شمالی است. یکی از ویژگی های جالب پایانه جدید این فرودگاه وجود ساختمان هایی است که کلیه ورود و خروج از طریق بخش های مختلف انجام می شود. این فرودگاه دارای یک باند سنگ فرش به طول ۲۷۵۵ متر است و فاصله هوایی آن تا تهران حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه اعلام شده است. بازدید از این فرودگاه برای تمامی افرادی که به قبرس سفر می کنند پیشنهاد می شود. مکان های دیدنی ارجان همچون الماس می درخشد.

جاذبه های گردشگری ارجان مناسب چه افرادی است؟

اگر بخواهیم جاذبه های گردشگری ارجان را به طور کلی توضیح دهیم اینطور به نظر می رسد. که بیشتر مناطق دیدنی قبرس شمالی دارای اهداف تاریخی هستند و بازدید از جاذبه های گردشگری ارجان مناسب افرادی است که علاقمند به علم تاریخ هستند و می خواهند قدیمی ترین آثار باستانی را در دل طبیعت تماشا کنند. البته در این منطقه تمامی بناها با هدف خاصی طراحی شده اند و هر کدام حرفی برای گفتن دارند. به شما پیشنهاد می کنیم بازدید از جاذبه های گردشگری ارجان را به فصل بهار موکول کنید.

دیدگاهتان را بنویسید