معرفی جاذبه های گردشگری در تور ساموئی از مشهد

سامویی یکی از زیباترین و محبوب ترین نقاط در تورهای تایلند است و در سواحل شرقی این کشور در خلیج تایلند قرار دارد. نام کامل این جزیره «کو سامویی» است که «کو» در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای «بهشت امن» گرفته شده است. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است.سامویی از جزایر بزرگ تایلند است. ۲۲۸کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیتش بیش از پنجاه هزار نفر است.

این جزیره از لحاظ طبیعی جذابیت های زیادی دارد؛ مثل سواحل ماسه ای سفید، صخره های مرجانی و درختان نارگیل. اولین ساکنان سامویی، ماهیگیرانی اهل شبه جزیره مالای و نیز جنوب چین بودند و پانزده قرن پیش به این جزیره آمدند. تا اواسط قرن بیستم میلادی توجه چندانی به سامویی نمی شد و حتی رفت و آمد به آن بسیار سخت بود. اما در دهه های اخیر تحولات زیادی در آن صورت گرفته و صنعت گردشگری به شدت به سامویی توجه نشان داده است. نخستین بار در سال ۱۹۷۱ میلادی بود که گردشگران وارد سامویی شدند و از آن پس این جزیره مورد توجه روز افزون گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است.

 

اب و هوای سامویی

سامویی دو فصل دارد: یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی. در مناطقی مانند پوکت و سایر نقاط جنوبی تایلند، فصل باران شش ماه به طول می انجامد و فاصله بین ماه می تا نوامبر را در بر می گیرد. اما آب و هوای سامویی در بیشتر اوقات سال خشک است و فصل باران فقط به ماه نوامبر محدود می شود. در واقع قرار گرفتن سامویی در بخش خوبی از خلیج تایلند باعث شده که این جزیره از باران های موسمی شدید که مناطقی مانند پوکت را تحت تاثیر قرار می دهد، در امان باشد.

 

 بازدید از پارک ملی مو کو آنگ تونگ (Mu Ko Ang Thong National Park) در تور ساموئی از مشهد

از بیش از ۴۰ جزیره تشکیل شده است که بهترین مکان برای غواصی هستند و زیباترین چشم‌اندازهای ساحلی تایلند را در اختیار دارند. از آنجایی که تعداد کمی هتل و رستوران در گوشه و کنار این پارک پراکنده شده‌اند، بهتر است که یک اقامتگاه ارزان در کو ساموی (Ko Samui) پیدا کنید و برای دیدن این پارک، یک سفر یک روزه ترتیب دهید. در این جزایر بکر می‌توانید قایق‌سواری در آبگیرهای دنج را تجربه کنید و چند ساعتی را دور از شلوغی شهرها، در طبیعت زیبای ساحلی بگذرانید.


جزیره سامویی (کو سامویی)

جزیره‌ی کو ساموی با بیش از ۱/۵ میلیون گردشگر در سال، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری و مهم‌ترین بخش صنعت گردشگری ساحلی تایلند است. این جزیره در جذب گردشگر حتی از پوکت، پادشاه بلامنازع جزایر تایلند، پیش افتاده است. شهرت این جزیره به خاطر تنوع جاذبه‌های گردشگری است. از اقامتگاه‌های خانوادگی مقرون‌به‌صرفه تا سواحل شنی سفید و آبشارهای جنگلی زیبا، هر چیزی که در تور ساموئی از مشهد انتظار دارید، در این جزیره پیدا می‌شود. حتی اگر دوست دارید تعطیلات‌تان را در جایی دنج و خلوت بگذرانید، مخفیگاه‌های ساحلی و سواحل خلوت و بکری در منطقه وجود دارند که با یک سفر کوتاه و فرح‌بخش با دوچرخه، قابل دسترسی هستند.

آبشارهای ناموآنگ ساموئی

اگر شما جز گردشگرانی هستید که دلیل سفرتان با جزیره سامویی در تایلند تفریح و گشت و گذار است، آبشارهای ناموآنگ می تواند بهترین انتخاب شما باشد که و حتی برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند گزینه ی مناسبی است که در ارتفاع این آبشار منظره ای فوق العاده را به تماشا بنشینند. آبشارهای ناموآنگ به دو آبشار 18 متری و 80 متری تقسیم می شود، مسیر رفتن به آبشار اول کمی شیب دار بوده و شما باید برای رفتن به آبشار دوم خیلی مراقب باشید زیرا به دلیل ریزش آب آبشار به اطراف و همین طور بر روی تخته سنگ ها لغزنده می باشد و باید کفش مناسب همراه خود داشته باشید.

یکی از جذابیت هایی که در بازدید از این آبشار تجربه خواهید کرد فیل سواری در مسیر رفتن به آبشارهای ناموآنگ می باشد و یا می توانید برای رفتن ماشین جیپ سوار شوید و بر روی سنگ های مسیر به صورت هیجانی رانندگی کنید و حیواناتی مانند میمون را که از درخت بالا و پایی می روند ببینید، با این تصور شما در یک حیات وحش واقعی حضور دارید. وقتی به مقصد رسیدید می توانید از امکاناتی مانند استخر های پایین آبشار و غرفه های خرید که دارای اجناسی بسیار جالب است، استفاده کنید.

گشت و گذار در سواحل سامویی در تور ساموئی از مشهد

بهترین سواحل سامویی در شمال و غرب جزیره اند و در هر یک از آنها امکانات زیادی وجود دارد؛ به طوری که هر کدام به خودی خود یک شهر هستند. هتل ها، رستوران ها و مراکز تفریحی در هر یک از این سواحل به وفور وجود دارد و به خصوص در چند سال اخیر، این امکانات بیشتر هم شده است.

 

ساحل چاونگ

دو ساحل به نام های «چاونگ» و «چاونگ نوی» تشکیل شده است و محبوب ترین منطقه در جزیره سامویی به شمار می رود. گردشگران هر چه که لازم داشته باشند در این ساحل پیدا خواهند کرد. این دو ساحل طولانی ترین سواحل در جزیره سامویی هستند.

ساحل لامای

ساحل ماسه ای طولانی لامای را می توان با ساحل چاونگ مقایسه کرد. در این ساحل نیز همه جور امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارد.

ساحل منام

در میانه بخش شمالی جزیره سامویی و در نزدیکی جزیره «پانگان» قرار دارد. آب در این ساحل عمیق است و برخی گردشگران این ساحل را برای شنا بسیار مناسب می دانند. نکته مثبت در مورد ساحل «منام» این است که بادهای بسیار شدید در فصل طوفان معمولا این ساحل را تحت تاثیر قرار نمی دهد و به همین جهت، ساحل «منام» در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد.

 

ساحل باپت

این ساحل در شمال جزیره سامویی قرار دارد و می توان رستوران های تایلندی و مغازه های محلی زیادی در حوالی آن یافت. آب در این ساحل معمولا در فصول مختلف سال، آرام باقی می ماند.

 

ساحل بودای بزرگ

این ساحل در قسمت شرقی ساحل «باپت» قرار گرفته و بسیار تمیز و مناسب شنا است.

 

تئاتر میمون ها ( Monkeys Theater )

در گذشته که سامویی گردشگری قوی نداشت ، مردم از طریق فروش نارگیل امرار معاش می کردند و برای این کار از میمون ها بهره می بردند ، این میمون ها را برای چیدن نارگیل های رسیده تعلیم می دادند و جالب است این میمون ها در روز تا هشتصد نارگیل می چیدند ولی امروزه با پیشرفت گردشگری در سامویی شغل این میمون ها تغییر کرده و در تئاتر میمون ها ، می توان علاوه بر نارگیل چیدن آن ها را در حال دوچرخه سواری ، ریاضی حل کردن و ساز زدن و شنا کردن دید.

باغ های بهشت

این باغ ها بر روی ارتفاعات سامویی در کنار یک آبشار کوچک و پیکره های تراشیده شده از سنگ توسط هنرمندی به نام Nim Thongsuk واقع شده اند. این فرد در سن 77 سالگی در سال 1976 این باغ را بنا کرد. توصیه ایران دهکده این است که هنگام رفتن به باغ های بهشت نقشه همراه داشته باشید. تنها مسیر مناسب برای رسیدن به این باغ استفاده از جاده ای نظامی است که در آن باید به مامورین بگویید که مقصد شما باغ جادویی است. این مسیر آسفالت شده و قابل تردد با ماشین می باشد.

 

مزرعه کروکودیل ها

بیش از صد حیوان مختلف از جمله کروکودیل سیامی، مارها و مارمولک ها و میمون ها در این مزرعه مشاهده می شوند. در هیجان انگیزترین نمایش در این مزرعه می توان افراد تعلیم دیده ای را مشاهده کرد که با جرات و اعتماد به نفس، سرشان را داخل دهان کروکودیل می برند و البته زنده می مانند. در این مزرعه در عین حال می توان گونه های مختلف حلزون و مار متعلق به مناطق جنوبی تایلند را مشاهده کرد.

 


مجسمه بزرگ بودا در ساموئی

سامویی یکی از یهترین جزیره های گردشگری و توریستی در تایلند است که برای گردشگران خود مکان های دیدنی زیادی برای نمایش دارد که معبد بودای بزرگ جزء این دیدنی ها است، در اینجا مجسمه ای عظیم به نام مجسمه بزرگ بودا شما را جذب خود خواهد کرد، ارتفاع آن 12 مترمی باشد که قدمتش به سال 1972 می رسد و از لحاظ موقعیت مکانی در قسمت شمالی ساموئی در جزیره ای کوچک قرار دارد که با یک پل به سامویی قطب پرطرفدار تایلند قرار گرفته است. این مجسه نشسته طلایی یک نماد و مظهر مذهبی برای مردم این منطقه می باشد و همچنین در این معبد مدیتیشن نیز انجام می شود.

نام معبدی که این مجسمه عظیم در آن وجود دارد، معبد پرا یای می باشد که در نزدیکی آن معبد دیگری به نام پلای لائم با یک مجسمه هجده دست واقع شده است که بازدید از معابد آداب خاص خود را دارد که بازدیدکنندگان باید با لباس رسمی و بدون کفش وارد معبد شوند، احترام به مکان های مذهبی مانند معبد برای تایلندی ها مهم می باشد و اگر در غیر این صورت رخ دهد به دید بدی به شما نگاه می کنند. بازدید از بهترین های جزیره ساموئی را از دست ندهید.


صخره های پدربزرگ و مادر بزرگ ساموئی

یکی از مکان های دیدنی و جالب جزیره سامویی، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ هستند که در ساحل لامای در شرق سامویی واقع شده اند.


رستوران های سامویی

انتخاب اماكن غذا خوری در جزيره سامویی بسیار متنوع است؛ از هتل 5 ستاره گرفته تا آشپزخانه ها و رستورانهای بی نام و نشان. در جزيره سامویی برای تمام افراد با هر نوع سلیقه ای غذا هست، رستوران ها از نظر بهداشت و سلامتی با هم رقابت دارند و نیازی نیست كه شما برای رسیدن به خواسته هایتان به جستجو بپردازید. در جزيرهسامویی نانوایی، بستی فروشی های بزرگ، فست فود، كبابی های دریایی، رستوران های هندی، مكزیكی، پیتزا فروشی در كنار چاونگ یا تمام خلیج ها وجود دارد. جزيره سامویی دارای غذاهای دریایی و تعداد بیشماری آشپزخانه وجود دارد. میگو، خرچنگ و ماهی تازه در اینجا به وفور یافت می شود. برای دیدن میوه های عجیب تایلندی در تور ساموئی از مشهد میتوانید سری به فروشگاههای محلی بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید