جذابترین موزه های آنکارا و معرفی آنها

آنکارا و موزه های جذاب آن

آنکارا پایتخت سیاسی ترکیه است که در کنار شهرهای توریستی ترکیه از جمله استانبول و آنتالیا جزو سه شهر برتر این کشور محسوب می‌شود. جذابترین موزه های آنکارا را برای معرفی به شما در این مقاله آورده ایم. شهر آنکارا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که بیشتر آنها جنبه تاریخی و فرهنگی دارند.

یکی از مکان های که با ورود به آن می توان به راحتی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم آنکارا آشنا شد موزه های این شهر هستند که البته گردشگران در این شهر نیز با تعداد بی شماری از موزه های مختلف با موضوعات و آثار متفاوت روبرو خواهند شد; در ادامه با کیهان سیر همراه باشید تا از جذابترین موزه های آنکارا برای شما بگوییم.

موزه فرهنگ شناسی آنکارا، ترکیه

موزه فرهنگ شناسی آنکارا یکی دیگر از جذابترین موزه های آنکارا است که در داخل یک ساختمان سنگ مرمر سفید با معماری فوق العاده واقع شده و به موضوع فرهنگ تمدن ترکیه اختصاص یافته است. در این موزه آثار تاریخی و فرهنگی ترکیه و همچنین مجموعه ای از صنایع دستی عصر سلجوقی و عثمانی به نمایش گذاشته شده است.

موزه فرهنگ شناسی در آنکارا
موزه فرهنگ شناسی در آنکارا

نمونه هایی از این آثار شامل هنر فلز کاری آناتولی در قرن پانزدهم، کمان، اسلحه، شمشیر و تفنگ عثمانی و تخت منبت کاری شده سلطان کیخسرو سوم، سلطان سلجوقی است همچنین این موزه یک کتابخانه دارد. بازدید از این موزه زیبا در تور آنکارا خالی از لطف نیست و پیشنهاد می کنیم از این موزه زیبا دیدن کنید، این موزه همه روزه غیر از دوشنبه ها باز است.

 

درباره موزه جمهوری آنکارا، ترکیه

از جذابترین موزه های آنکارا موزه جمهوریت است که در این موزه اسناد مهم مربوط به آغاز قیام جمهوری خواهی ترکیه به نمایش گذاشته شده است در نزدیکی موزه جنگ آزادیبخش و در محل دومین ساختمان پارلمان ترکیه قرار گرفته است. در این موزه عکس هایی از همه روسای جمهور سابق ترکیه و نخست وزیران این کشور به نمایش در آمده است همچنین در این موزه تمام اسکناس ها و سکه های صادر شده در طول سن جمهوری ، در معرض دید عموم قرار داده شده است .

اسناد مهم مربوط به آغاز قیام جمهوری خواه ترکیه از دیگر مواردی هستند که گردشگران تور آنکارا در موزه جمهوری شاهد خواهند بود با اینکه این مدارک اغلب به زبان ترکی هستند اما باز هم می تواند برای علاقه مندان جذاب باشد .

موزه هوانوردی آنکارا، ترکیه

موزه های مختلفی در شهر آنکارا وجود دارد که یکی از جذابترین موزه های آنکارا موزه هوانوردی نام دارد. این موزه در منطقه اتیمسگوت آنکارا ، در بلوار سلطان محمد فاتح قرار دارد که از آن تا مرکز شهر آنکارا تقریباً 16 کیلومتر فاصله دارد. بسیاری از مسافران تور ترکیه در سفر خود به این شهر از آن بازدید می کنند، این موزه از 2 بهخش تشکیل شده است که یکی در هوای آزاد و دیگری در فضای سرپوشیده ست که هر کدام از این بخش‌ها با اثاری جالب و دیدنی می‌توانند تا ساعتی گردشگران تور آنکارا را به خود مشغول سازند .

موزه هوانوردی که از دیدنی های آنکارا محسوب می گردد در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها باز است و گردشگران تور آنکارا از 9 صبح تا 16:30 بعد از ظهر می توانند از این موزه جذاب دیدن کنند . در واقع در این موزه تمامی تجهیزات هوانوردی به چشم می خورد .

موزه نقاشی و مجسمه سازی آنکارا، ترکیه

این موزه زیبا یکی از جذابترین موزه های آنکارا در تور آنکارا می باشد که همه ساله عده زیادی از گردشگران در تور آنکارا از آن بازدید می کنند. این موزه از اماکن دیدنی آنکارا محسوب میگردد . این موزه توسط آتاتورک و در دوران او ساخته‌شده است; این موزه در نزدیکی موزه فرهنگ آنکارا واقع شده است که دیدنش تماشایی است .

موزه نقاشی و مجسمه سازی در آنکارا
موزه نقاشی و مجسمه سازی در آنکارا

در این موزه گالری هایی بزرگ از آثار هنرمندان برگزارمیشود و نمایشگاه های مختلف هنری به صورت موقت نیز در این مکان دائر است . البته ناگفته نماند که بخشی از موزه هنر و مسجمه سازی نیز دائمی بوده و همه روزه آماده میزبانی از شما بازدید کنندگان عزیز می باشد موزه‌های ترکیه گنجینه‌ای از تاریخ این کشور را در خود جای داده‌اند، اگر با تور ترکیه به شهر آنکارا سفر کردید حتما از موزه هنر و مجسمه سازی این شهر دیدن کنید .

بازدید از موزه هنر و مجسمه سازی می‌تواند برای اهالی هنر و فرهنگ و همچنین نوجوانان بسیار جذاب و لذت‌بخش باشد. تعداد نقاشی‌های این موزه زیاد نیستند اما در این مکان می‌توانید مجسمه‌های زیبا و متعددی را ببینید.

موزه رادیو و تلویزیون آنکارا

در موزه رادیو و تلویزیون ترکیه (TRT) آثار و ادوات مربوط به دوران آغازین فعالیت رادیو در ترکیه از جمله گرامافون ها و رادیوهای قدیمی به نمایش گذاشته شده است. موزه رادیو و تلویزیون روزهای دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه از 11 صبح تا ساعت 15 باز است در سفر خود به آنکارا حتما از این موزه دیدن فرمایید تا اطلاعات جالبی بدست آورید .

با کیهان سیر همراه باشید تا از جاذبه های دیگر ترکیه و شهرهای آن برای شما توضیح دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید