شهر آنکارا ومعرفی حقایق هایی درباره آن

ترکیه و پایتخت زیبای آن شهر آنکارا

ترکیه، کشوری که هرساله گردشگران بسیاری به این کشور سفر میکنند; هزینه های این کشور نسبت به کشورهای خارجی دیگر هزینه کمتری دارد و سفر کردن به آن آسانتر می‌باشد. شهر آنکارا پایتخت ترکیه می‌باشد. ساختمان های مدرن شهری ، نهادهای دولتی و شرکت های تجاری بزرگ گرفته تا دانشگاه ها و سفارت خانه های خارجی در این شهر قرار دارند.

شهر آنکارا
شهر آنکارا

لازم است بدانید که یادگیری زبان ترکی استانبولی که زبان اصلی این منطقه است، کار بسیار سختی نیست اگر شما دارای اصالتی ترک باشید از لحاظ شنیداری می توانید بسیاری از کلمات را درک کنید، اگر هم فارس باشید به قطعیت می توان گفت که یادگیری این زبان مدت زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

با کیهان سیر شما را از تور مشهد به ترکیه مطلع میکنیم تا بتوانید به بهترین کشور توریستی سفر کرده و خاطره خوشی را برای خود رقم بزنید.

چرا به شهر آنکارا سفر کنیم؟

شهر شلوغ و پر سر و صدای آنکارا یکی از قدیمی ترین مناطق ترکیه است و متاسفانه افراد زیادی به این نکته واقف نیستند. بناهای تاریخی متعددی از دوران امپراتوری هیتی، فریگاری، هلنیستی، رومی، بیزانس و عثمانی در این شهر به یادگار مانده که البته بسیاری از آن ها در طی جنگ های گوناگون از بین رفته و یا آسیب دیده اند اما با این حال باز هم آنکارا اهمیت تاریخی زیادی برای ترک ها دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آنکارا

مردمی که در آنکارا زندگی میکنند بسیار مهمان نواز هستند ، از آن جایی که این شهر بیشتر از نظر سیاسی مورد توجه است و توریست های ورودی به این شهر بیشتر برای کار به این جا می آیند مردم آنکارا شاید نسبت به مردم استانبول خشک تر به نظر برسند ولی این تنها در ظاهر است و زمانی که با آن ها خودمانی شوید دیگر احساس نمی کنید در غربت هستید.

شهر آنکارا
شهر آنکارا

یک نکته بسیار جالب این است که زنان ترکیه بعد از ازدواج از نام خانوادگی شوهر خود استفاده میکنند و مردان آنها بسیار خانواده دوست هستند ; در این شهر همانند شهرهای دیگر ترکیه چند همسری جرم محسوب میشود و غیر قانونی میباشد.

شهر آنکارا از لحاظ فرهنگی و آموزشی وضعیت بسیار خوبی دارد؛ چندین سالن تئاتر و سینما و اپرا در آن ساخته شده و دانشگاه های معتبری نیز در آن فعالیت می کنند که از میان آن ها می توان به دانشگاه آنکارا، بوشکن، تد، صنعت حمل و نقل، کانکایا، غازی و… اشاره کرد.

امنیت در آنکارا

در برخی از محله های پایین این شهر و همینطور در برخی مراکزی که بسیار شلوغ است باید حواستان را بیشتر جمع کنید. در آنکارا مناطقی وجود دارد که مانند Ulus اولوس که محیط جالبی ندارد و هیچ جاذبه و مرکز خرید مناسبی هم در این محل وجود ندارد پس سعی کنید به این مکان نروید! و نکته دیگر این که کافه ها و محله هایی که در مناطق پرت هستند و هر عقل سلیمی امر می کند که این مکان ممکن است دردسر ساز شود نروید درست مثل ایران خودمان که در ساعات مشخصی به محله های مشخصی هیچ کس نمی رود.

آب و هوای شهر آنکارا و بهترین زمان برای سفر به آنکارا

آب و هوای این منطقه اکثرا ابری و بارانی است اما تابستان های آنکارا بسیار گرم بوده و گرمایش کمی شبیه به تهران با آلودگی کمتر است.  زمستان آنکارا کاملا سرد بوده و هوای این شهر اکثرا بارانی و برفی مشاهده شده است. فصل های متعادل این شهر بهار و پاییز هستند در هر دو فصل ما شاهد ثباتی در وضعیت جوی هستیم و شرایط ایده آلی برای گردشگری شامل می شوند.

آب و هوای شهر آنکارا
آب و هوای شهر آنکارا

زمان مناسب برای سفر به آنکارا از ماه شهریور تا آخر ماه مهر که هنوز هوا کاملاً سرد نشده آغاز می شود . اما اگر شما می خواهید در اوایل تابستان به آنکارا سفر کنید باید بگوییم که اصلا نگران گرما نباشید زیرا تابستان در این کشور همانند تابستان کشور خودمان دارای گرمای طاقت فرسا نیست و شما به راحتی می توانید از امکانات آبی این منطقه استفاده کنید.

جاذبه های دیدنی آنکارا، پایتخت ترکیه

 • مسجد کجاتپه Kocatepe Mosque

 • برج آتاکوله Atakule Tower

 • آنیت کبیر Anıtkabir

 • منطقه تاریخی اولوس Ulus

 • آکواریوم آکوا وگا Aqua Vega Aquarium

 • معبد آگوستوس Temple of Augustus

 • مسجد حاجی بایرام Haci Bayram Mosque

 • دریاچه موگان گولباشی Mogan Gölü Gölbaşı

 • محله تاریخی هامامونو Hamamonu

 • قلعه آنکارا Ankara Castle

 • تئاتر رومی آنکارا

 • موزه فرهنگ در آنکارا

 • موزه هوانوردی در آنکارا

 • موزه رادیو و تلویزیون ترکیه در آنکارا

 • موزه مردم شناسی

 • شهربازی فوق العاده آنکارا

 • پارک جنگلی آتاتورک آنکارا

و …..

که در مقاله های بعدی برای شما از ویژگی های این مکانهای جذاب توضیح میدهیم و شما را با جاذبه های شهر زیبای آنکارا آشنا میکنیم.

تور ترکیه جزو تورهایی است که هرساله مردم زیادی به این کشور سفر میکنند; آنکارا پایتخت این کشور میباشد و جاذبه ها و امکانات فراوانی دارد که در ادامه ی مقالات به توضیحات بیشتر درباره آنها میپردازیم. کیهان سیر به شما پیشنهاد میکند که به تور ترکیه ، آنکارا رفته و لحظات خوبی را برای خود ثبت کنید و اوقات فراغت خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید