بازارهای محلی و سنتی در استانبول و معرفی آنها

بازارهای محلی استانبول و جذابیت های آنها

خرید کردن همیشه برای همگان جذاب بوده، چه در مراکز لوکس و مجلل و چه در فضاهایی مانند بازار های محلی و مراکز خرید کوچک. استانبول بازار های محلی و سنتی زیبایی دارد که خرید کردن از آنها بسیار جالب‌ انگیز و هیجان‌ انگیز است.

در اینجا میخواهیم به شهر مدرن استانبول برویم اما  این بار مقصدمان مساجد و کلیسا و کاخ های معروفش نیست و میخواهیم بازارچه های رنگارنگش را برای شما گردشگران مورد بررسی قرار دهیم.

مطمعنا شما هم با دیدن صنایع دستی و رنگی آنجا حس خوبی میگیرید.

1) بازار اولوس استانبول، ترکیه

بازار اولوس یکی از قدیمی‌ترین و متفاوت‌ترین بازارهای محلی در استانبول هست که شما با رفتن به این بازار میتوانید با انواع قیمت‌ها و انواع اجناس روبرو شوید. چرا که در این بازار که به بازار جامعه هم معروف شده است می توانید هم وسایل و اجناس برند چون آدیداس ، گپ ، بربری را مشاهده کنید و هم می توانید از اجناس غیر برند خریداری کنید.

ساعت کاری این بازار از 8 الی 19:30 است و شما برای رفتن به این مکان باید به این آدرس بروید: آدرس: ترکیه، استانبول، اورتاکوی، خیابان جاییر، خیابان دروبویو.

2) بازار ادویه استانبول، ترکیه

بازار ادویه استانبول یکی از بزرگ ترین بازار های محلی و قدیمی در استانبول محسوب می شود که تمام آن سر پوشیده می باشد و از زمان های قدیم در این بازار به فروش ادویه می پرداختند; که هر ساله گردشگران و توریستان زیادی از این بازار دیدن می کنند. تنوع رنگ در این بازار باعث شده است که توجه مسافران به آن جلب شود.

در هم آمیختن عطر ها، ترکیب رنگ ها در یکی از بزرگ ترین مکان های سرپوشیده در شهر استانبول نیز باعث شده است تا گردشگران از این بازار زیبا و پر از رنگ دیدن کنند.

 

در این بازار انواع ادویه ها وجود دارد و شما میتوانید از ادویه های این بازار برای سوغاتی برای دوستان و اقوام خود تهیه کنید

اگر می خواهید در سفر به کشور ترکیه و شهر استانبول از این بازار ادویه دیدن کنید باید به میدانی به نام میدان امینونو بروید. این میدان در محله ای به نام محله ی فاتیح در شهر استانبول قرار دارد و بازار ادویه شهر استانبول نیز در این محله واقع شده است.

3) بازار بزرگ استانبول، ترکیه

بازار بزرگ استانبول دارای ۶۵ خیابان سر پوشیده است که روی هم رفته ۴۰۰۰ مغازه، کافه، رستوان، مسجد و محوطه باز را شامل می‌شود. این بازار از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازار سر پوشیده در دنیا است که در آن انواع مغازه‌ها در زیر یک سقف گرد هم آمده‌اند.

بازار بزرگ استانبول به قدری زیبا و جذاب است که اگر ساعت ها در آنجا باشید از گشتن و وقت گذراندن در آن خسته نخواهید شد.

بازار بزرگ در استانبول
بازار بزرگ در استانبول

این بازار بسیار پر پیچ و خم است اما اصلا نگران نباشید چون تابلوهایی برای راهنمایی وجود دارند و شما میفهمید در کدام خیابان هستید و راه خروج را به شما نشان میدهند.

4) شنبه بازار باکرکوی استانبول، ترکیه

شنبه‌ بازار باکرکوی بازار بسیار گسترده‌ای است و انواع محصولات نظیر مواد غذایی، پوشاک، لوازم آرایشی و… با قیمتی مناسب و ارزان‌تر از سایر بازارهای استانبول به فروش می‌رسند.

ساعت کاری بازار از 11 رونق میگیرد و تا ساعت 18 فعالیت دارند. هرچه به ساعات پایانی نزدیکتر میشویم قیمت اجناس حراج میخورند.

نکته ی خوبی که این بازار دارد این است که نیازی نیست حتما صبح زود به آنجا بروید زیرا از ساعت 11 تازه اجناس کامل می‌شوند و می‌توانید بهتر خرید خود را انجام دهید.

5) شنبه بازار بشیکتاش استانبول، ترکیه

بازار هفتگی بشیکتاش که روزهای شنبه برگزار می‌شود یکی از پرطرفدارترین بازارهای هفتگی استانبول است که با قیمت‌های مناسب اجناس و فضای مطلوب آن، مشتریان را از سراسر شهر به این منطقه می‌کشاند.

شنبه بازار بشیکتاش در استانبول
شنبه بازار بشیکتاش در استانبول

در این بازار علاوه بر خرید و گشت و گذار  می توانید از کاخ دولمه باغچه هم دیدن کنید. این بازار محلی در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد. در این بازار می توانید فروشنده های مختلفی از قبیل مواد غذایی، لباس های رنگارنگ و جواهر فروشان را مشاهده کنید. انتهای مسیر این بازار به یک کافه ختم می شود که می توانید خستگی خود را در آن در کنید.

6) بازار آکسارای استانبول، ترکیه

آکسارای یکی از قدیمی ترین مناطق در استانبول است و این بازار در زمینه ی بازار عمده ی پوشاک فعالیت میکند.

منطقه ی آکسارای در استانبول مرکز فروش عمده‌ی پوشاک خانم‌ها و آقایان میباشد و میتوانید با رفتن به آنجا بهترین نوع پوشاک را با بهترین قیمت به صورت عمده تهیه کنید.

7) بازار ماحموت پاشای استانبول، ترکیه

بازار بعدی که به شما معرفی میکنیم بازار ماحموت پاشای نام دارد که یکی از بازار های محلی استانبول است و در آن میتوانید همه نوع وسیله‌ای را پیدا کنید.

بازار ماحموت پاشای در استانبول
بازار ماحموت پاشای در استانبول

این بازار استانبول همانند بازارهایی دیگری که به شما معرفی کردیم اجناس قیمت های مناسبی دارند اما باید توجه داشته باشید که با اولین قیمتی که به شما دادند پول پرداخت نکنید و تخفیف خوبی از فروشندگان بگیرید.

 

در این جا تعدادی از بازارهای محلی را برای شما نام بردیم تا هنگامی که به تور ترکیه-استانبول سفر کردید آشنایی کوچکی از این مکان‌ها داشته باشید.

با کیهان سیر همراه ما باشید تا از دیگر جاذبه‌های استانبول برای شما بگوییم.

دیدگاهتان را بنویسید