جاذبه‌های گرشگری ازمیر و که نباید از دست بدهید

جاذبه‌های گرشگری ازمیر

ازمیر یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است و توریست‌های زیادی هستند که دوست دارند این شهر را ببینند. در ازمیر تا دلتان بخواهد سکوت و آرامش برای لذت بردن وجود دارد; اگر به ازمیر سفر کردید، زمان زیادی را به دیدن آن اختصاص بدهید. در این مقاله میخواهیم چند نمونه از جاذبه‌های گرشگری ازمیر را برایتان به تصویر بکشیم.

با کیهان سیر همراه باشید…

خانه هنر آرکاس ازمیر، ترکیه

خانه هنر آرکاس ازمیر توسط دولت فرانسه برای مدت 20 سال در اختیار هولدینگ آرکاس قرار گرفت تا برای اهداف هنری و فرهنگی مورد استفاده قرار بگیرد. این ساختمان یکی از جاذبه‌های گرشگری ازمیر می باشد که به عنوان یک ساختمان قدیمی معروف در ازمیر شناخته شده است و اولین خانه هنری است که در نمایشگاه هایی که برگزار شده است، بسیاری از نقاش های بین المللی در آن شرکت کرده اند.

خانه هنر آرکاس در ازمیر
خانه هنر آرکاس در ازمیر

ین خانه هنر در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد. ورود به این با مکان هماهنگی قبلی مقدور می باشد. در حال حاضر، این خانه هنر، میزبان نمایشگاه های موقت می باشد.

خیابان کوردون بویو ازمیر، ترکیه

اصلی‌ترین خیابان ازمیر، خیابان آتاتورک، به موازات ساحل کشیده شده و بین اهالی محلی به اسم کوردون بویو شناخته می‌شود؛ این خیابان به عنوان یکی از جاذبه‌های گرشگری ازمیر در بین گردشگران شناخته شده است. کوردون بویو، محلی در ازمیر است که می توانید دریا و غروب خورشید را مشاهده کنید، همچنین می توانید بر روی علف ها دراز بکشید و از تابستان و بهار خود در بین همه سمبل هایی که از ازمیر می بینید، لذت ببرید.

خیابان کوردون بویو در ازمیر
خیابان کوردون بویو در ازمیر

انتهای این خیابان، مرکز خرید کوناک پیر با یک سینما و مجموعه‌ای از برندهای معروف واقع شده. ولی اگر خریدکردن از این‌جا شما را راضی نمی‌کند، سری هم به مرکز خرید بزرگ فروم در منطقه‌ی بورنوا بزنید.

کارابورون ازمیر، ترکیه

شبه جزیره کارابورون با ساختار طبیعی و بادهای ویژه منطقه ای، دارای یک اکوسیستم غنی و تنوع زیستی بوده و جزو مناطق خاصی است که نظیر آن کمتر در سایر نقاط جهان به چشم می خورد.

این منطقه امروزه یکی از جاذبه‌های گرشگری ازمیر شناخته می شود.

فوچا

بخش فوچا در شمال غربی شهر ازمیر در کشور ترکیه و بفاصله 69 کیلومتری این شهر واقع شده است. این منطقه یکی از جاذبه‌های گرشگری ازمیر می باشد.

فوچا در ازمیر
فوچا در ازمیر

فوچا که از آن در حماسه اُدیسه هومر نیز یاد شده، یک مقصد گردشگری برای توریست های داخلی و خارجی می باشد. این بخش با تورهای گردشگری یکروزه، امکان گشت و گذار در جزیره، خلیج ها و مکان های تاریخی را فراهم کرده است.

موزه ماشین کی ازمیر

موزه کِی یک موزه اتومبیل در ازمیر است. این موزه نه تنها برای دوستداران اتومبیل بلکه برای کسانی که می خواهند تاریخ جهان را از طریق اتومبیل ها ببینند هم مکان مناسبی است؛ که می توانند در آن از زمان خود لذت ببرند. این موزه با داشتن ۱۳۰ اتومبیل و ۴۰ موتورسیکلت بزرگترین موزه ترکیه محسوب می شود.

موزه ماشین کی در ازمیر
موزه ماشین کی در ازمیر

این موزه یکی از جاذبه‌های گردشگری ازمیر محسوب می شود; هر کدام از ماشین های موجود در این موزه، در ابتدا به حالت اصلی کارخانه ای خود بازگردانده شده و سپس در موزه قرار داده می شوند.

فستیوال بین المللی فرهنگ و هنر ازمیر، ترکیه

ازمیر شهری پر از موزه و مراکز فرهنگی است. این شهر، یکی از زیباترین شهرهای ترکیه می باشد و هر ساله نمایشگاه ها و فستیوال های محلی زیادی در این شهر برگزار می شود.

در چارچوب فستیوال بین المللی فرهنگی هنری ترکیه– ایران نمایشگاه نقاشی، خطاطی و مجسمه برای بازدید عموم گشایش یافت. در این فستیوال، شهر میزبان رویدادهای فرهنگی مختلفی، از جمله کنسرت و فیلم در محیط باز، اجرای موسیقی های سنتی، کلاسیک و معاصر و همچنین اجرای رقص باله و نمایش های ملی و بین المللی می شود.

دیکیلی ازمیر، ترکیه

دیکیلی (به ترکی استانبولی: Dikili) شهری است در کشور ترکیه که در استان ازمیر واقع شده‌است. جمعیت این شهر بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۱۵٬۵۳۰ نفر و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۰۹ میلادی ۱۶٬۵۱۵ نفر می‌باشد.

دیکیلی با بندری به همین نام، به عنوان یک دروازه گمرک پر تردد محسوب می شود. از این رو، بخشی از گردشگرانی که به ازمیر سفر می کنند، از دیکیلی وارد این شهر می شوند.

توصیه ما به شما این است که پیش از سفر به ازمیر، تحقیقات کافی داشته باشید و با مطالعه ی دقیق، تلاش کنید بی نقص ترین سفر را برای خود و خانواده تان رقم بزنید. مهم ترین چیزی که در ازمیر برجسته می نماید، ارامش و احساس لذتی است که از دریا به توریست ها منتقل می شود.

کیهان سیر در این مقالات قصد دارد جاذبه‌های گرشگری ازمیر را برای شما به تصویر بکشد که وقتی به تور ترکیه سفر کردید به این مکان های جذاب رفته و از زیبایی هایشان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید