با آداب و رسوم مردم‌دبی آشنا شوید |فرهنگ دبی|

با آداب و رسوم مردم‌دبی ( آداب اماراتی)

در این مقاله قصد داریم تا به آداب و رسوم مردم‌دبی بپردازیم، در ادامه همراه ما باشید. این کشور زیبا و مدرن نزدیک به چند دهه می باشد که پیشرفت کرده است و از حالت بیابانی قبل خود خارج شده است. این کشور زیبا هر ساله حجم بالایی از  توریستان را به خود اختصاص می دهد.

با آداب و رسوم مردم‌دبی آشنا شوید |فرهنگ دبی|

ساختمان هایی بلند و زیبا، جزیره ای دست ساز که بزرگ ترین جزیره دست ساز می باشد، باغ گلی با بیش از میلیون ها گل، بزرگ ترین مرکز خرید و پارک اسکی تنها تعدادی از این زیبایی های این شهر است که گردشگران را جذب خود می کند. این کشور مدرن و زیبا،  آداب و رسومه خاصی دارد که به هنگام سفر به این کشور و استفاده از تور ارزان قیمت دبی بهتر است تا از این آداب و رسوم آگاه باشید.

با ما همرا باشید تا درباره ی آداب و رسوم مردم‌دبی در زمینه های گوناگون توضیح دهیم.

آداب مربوط به لباس پوشیدن در شهر دبی:

در این کشور بهترین و زیبا ترین فروشگاه ها وجود دارد که به عرضه بهترین لباس ها و مارک ها می پردازد. به همین سبب است که  برای گشت و گذار در یک سفر دریایی داو یا حتی سافاری کویر خصوصی می توانید بهترین لباس های خود را بپوشید. اما به چیزی که باید دقت کنید این است که شانه ها ، شکاف ، بازوها و پاهای بالاتر از زانواز جمله جاهایی است که حین حضور در ملع عام باید بپوشانید. برای حضور در بار هیچ محدودیت پوششی وجود ندارد ومی توانید آزادانه لباس بپوشید.

آداب و رسوم مردم‌دبی

حتما همراه خود شال یا ژاکتی را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز و گشت و گذار در مکان های مختلف بتوانید از آن استفاده کنید. استفاده از لباس شنا در کنار سواحل و یا استخر مشکلی ندارد. اما توجه داشته باشید از پوشیدن لباس های g-string خود داری بفرمایید. اما استفاده از لباس شنا در مکان های عمومی ممنوع و خلاف مقررات می باشد. حین بازدید از مکان های مذهبی و مناطق قدیمی شهر پوشیدن لباس هایی با پوشش مناسب لازم است، همچنین پوشش سر برای بانوان حین ورود به مساجد لازم و ضروری است.

آداب مربوط به عکاسی در شهر دبی:

همانطور که می دانید هرجای جهان آداب رسوم خاصی دارند و آداب و رسوم مردم‌دبی هم قوانین خاصی دارد. برای عکاسی در این شهر باید به یک سری نکات توجه کنید و آنها را رعایت کنید. حین عکاسی از لحظات به یاد ماندنی و مناظر زیبا این شهر به این نکات نیز توجه داشته باشید ، ضروری است قبل ا زعکاسی از مکان هایی مثل مساجد ، مؤسسات مذهبی و ساختمانهای دولتی حتما باید مجوز بگیرید.  به یاد داشته باشید از زنان اماراتی هرگز عکس نگیرید و برای عکاسی از مردان اماراتی حتما از آنها اجازه بگیرید.

آداب نوشیدن در دبی:

این شهر زیبا دارای بار هایی شیک و محبوب است، با این حال قوانین و مقرات سختی مربوط به نوشیدن در این شهر وجود دارد. الکل تنها در هتل ها و کافی شاپ ها سرو می شود. با این حال بدون هیچ محدودیتی می توانید الکل را از فروشگاه ها تهیه کنید. حین رانندگی از نوشیدن خودداری بفرمایید. هنگام مستی از حضور در محیط های عمومی خودداری بفرمایید. این کشور به نوشیدن حین رانندگی بسیار حساس بوده و حین مشاهده چنین چیزی به شدت با فرد مجرم مقابله می شود.

آداب ماه رمضان در دبی:

ماه رمضان یکی از ماه های مبارکی است که مسلمانان تمام طول این ماه را روزه می گیرند. رعایت یک سری قوانین و مقررات و آداب و رسوم مردم دبی در این ماه برای مردم این کشور و توریستان لازم و ضروری می باشد. در بین مردم از خوردن و نوشیدن بپرهیزید. مکان های خاصی در این شهر زیبا مثل هتل ها و مراکز خرید وجود دارد که برای افراد غیر مسلمان اختصاص داده شده است، تا از خوردن و آشامیدن در مقابل افراد روزه دار خود داری کنند.

  • در هنگام سفر به این کشور به نکات زیر توجه کنید و سفر خود لذت ببرید.

  • از زیاده گویی بپرهیزید و از ابراز علاقه و بغل کردن همسر خود در ملا عام بپرهیزید.

  • یکی دیگر از چیز هایی که باید به ان توجه کنید و در صوت انجام این کار جریمه بزرگ را به همراه دارید فریاد زدن و سوگند زدن در ملا عام می باشد.

  • از دست دراز کردن به سمت زنان امارتی خود داری بفرمایید.

  • احترام به افراد و کنار ایستادن حین ورود افراد به داخل به ویژه افراد بسیار مهم است.

  • استفاده و حمل یک سری از دارو ها در این شهر خلاف مقررات بوده و از حمل نکردن این  دارو ها حین سفر خود مطمئن شوید.

  • همیشه از دست راست خود برای برداشتن مواد خوراکی و نوشیدنی استفاده کنید.

در آخر….

در این مقاله درباره ی آداب و رسوم مردم‌دبی برای شما گفتیم تا در صورت سفر کردن به دبی با مردم آن ها آشنا باشید. تور دبی را از ما بخواهید، آژانسی مسافرتی با تجربه بالایی درزمینه ارائه تور های مسافرتی با انتخاب ما سفری بی نظیر را تجربه کنید که در سراسر عمرتون تجربه نکرده اید.

آداب و رسوم مردم‌دبی در زمینه های مختلف متفاوت می باشد و همانطور که می دانید در تمامی نقاط جهان این رسم و رسوم وجود دارد. با کیهان سیر همراه باشید تا درباره جاذبه های گردشگری بیشتری صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید